Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny jest specjalnym rodzajem masażu uciskowego, który tradycyjnie jest wykonywany technikami manualnymi. Postęp technologiczny sprawił jednak, że obecnie na rynku funkcjonuje wiele urządzeń do drenażu limfatycznego, które usprawniają ten proces. Niezależnie od metody wykonywania na masaż limfatyczny decydują się osoby w różnym wieku ze względu na swoje dobroczynne działanie na wygląd, zdrowie i samopoczucie.

Zadanie masażu limfatycznego

Masaż limfatyczny ma na celu pobudzenie przepływu limfy w organizmie. Dzięki uciskowi w konkretnych rejonach ciała zarówno układ krwionośny, jak i limfatyczny zostaje wzbudzony do sprawniejszego działania. Dzięki niemu możliwe jest zmniejszenie obrzęków limfatycznych spowodowanych zatrzymywaniem się limfy. Ze względu na jedno z zadań chłonki, mianowicie transportowanie toksyn i zanieczyszczeń z komórek ludzkiego działa, drenaż usprawnia jego detoksykacje i oczyszczanie. Z powodu swojego pozytywnego działania masaż ten polecany jest szczególnie pacjentom mającym kłopoty z obrzękami powstałymi na skutek operacji, cierpiącym na cukrzycę czy osobom pragnącym pozbyć się celullitu i zbędnych kilogramów. Z tego powodu zabieg ten oferowany jest zarówno przez gabinety fizjoterapii, jak i salony kosmetyczne, odnowy biologicznej czy placówki zajmujące się medycyną estetyczną.

Istnieje kilka przeciwwskazań, które powinny być brane pod uwagę przed skorzystaniem z masażu limfatycznego, w tym m.in.:

  • gorączka,
  • przewlekłe dolegliwości skórne (zapalenie skóry, łuszczyca) w miejscu planowanego zabiegu,
  • urazy i uszkodzenia skóry,
  • miażdżyca,
  • stany nowotworowe,
  • zakrzepica żylna,
  • ostre choroby bakteryjne i wirusowe.

Urządzenie do drenażu limfatycznego

Urządzenie do drenażu limfatycznego Pneumatron pozwala na wykonanie zabiegów mających na celu pobudzenie krążenia limfy w organizmie pacjenta. Jest doskonałe alternatywa dla manualnego masażu zarówno z powodu znacznej wygody dla osoby wykonującej zabieg, jak i komfortu pacjenta. Masażer podciśnieniowy Pneumatron® doskonale sprawdza się w roli aparatu do drenażu limfatycznego, który ze względu na zasadę działania pozwala na pobudzenie przepływu chłonki w układzie limfatycznym. Regularne zasysanie i rozluźnianie skóry dzięki wytwarzanej próżni, przy zastosowaniu odpowiednich końcówek, umożliwia na precyzyjną pracę. Z tego powodu został doceniony przez dziesiątki specjalistów zajmujących się rehabilitacją i medycyną estetyczną.