Fizjolimf zaprasza na drenaż limfatyczny z zastosowaniem urządzenia Pneumatron® 200

Gabinet Fizjolimf w Białymstoku oferuje szereg zabiegów fizjoterapeutycznych, które poprawiają pacjentom zdrowie, sprawność oraz samopoczucie. Gabinet specjalizuje się w leczeniu obrzęków limfatycznych, które dotykają szczególnie kobiet i pacjentów z chorobami onkologicznymi. Fizjolimf rozszerzył ofertę usług o pneumatyczną terapię pulsacyjną z zastosowaniem urządzenia Pneumatron® 200, która daje bardzo dobre efekty przy usuwaniu obrzęków chłonnych.

Pneumatyczny masaż pulsacyjny wg niemieckiego lekarza Stefana Deny’ego łączy klasyczne metody terapii bańkami, drenaż limfatyczny i refleksologię. Przy delikatnym podciśnieniu i ciśnieniu atmosferycznym tkanka jest zasysana i natychmiast ponownie rozluźniana – ok. 200 razy na minutę. Ta optymalna częstotliwość pneumatycznego masażu pulsacyjnego stymuluje ruch wszystkich płynów tkankowych i powoduje wibracje tkanki. Fale podciśnienia wpływają również na głębszą tkankę. Pulsacja zwiększa przepływ krwi i limfy, co skutecznie łagodzi obrzęki chłonne i nie tylko.

Głównym celem wykonywania drenażu jest pobudzenie aktywności naczyń limfatycznych, opróżnianie dróg chłonnych i odprowadzanie przez nie powstałego obrzęku. Drenaż limfatyczny rozpoczyna się centralnie od obszarów niezajętych obrzękiem, następnie przechodzi się do drenowania części obrzękniętych. Podczas masażu za pomocą baniek Pneumatron® 200 pacjenci odczuwają niezwykle przyjemne rozluźnienie, szybkie łagodzenie bólu, zmniejszenie napięcia tkanek bolesnych oraz zmniejszenie obrzęków limfatycznych i tłuszczowych – mówi Katarzyna Zubrewicz, właścicielka gabinetu Fizjolimf.

Cieszymy się, że w kolejnym gabinecie w Polsce Pneumatron® 200 przyniesie ulgę pacjentom i będzie pomocnym narzędziem w pracy fizjoterapeutów. Jesteśmy przekonani, że pneumatyczny masaż pulsacyjny skradnie serca pacjentów gabinetu Fizjolimf w Białymstoku.

Recommended Posts