Jak działają aparaty do drenażu limfatycznego?

Drenaż limfatyczny usprawnia przepływ krwi i limfy, poprawia wygląd skóry, intensywnie oddziałuje na tkankę podskórną i mięśnie. Ponadto wyszczupla ciało, zmniejsza cellulit, w widoczny sposób usprawnia procesy odpowiedzialne za odżywianie i dotlenianie komórek, a przy tym odpręża i relaksuje. Dzięki niemu skóra staje się elastyczna, jędrna, dogłębnie odżywiona. Drenaż limfatyczny stanowi rodzaj masażu, który silnie wpływa na naczynia limfatyczne, dzięki czemu udrażnia system chłonny organizmu.

Z powodzeniem wykorzystuje go fizjoterapia, medycyna estetyczna, bioregeneracja. Wspomniany masaż można wykonywać ręcznie lub za pomocą specjalnych aparatów. Zarówno manualny drenaż limfatyczny, jak i ten przeprowadzany przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu skutecznie przesuwa limfę. Przy czym drugi z nich można samodzielnie wykonać w domu – wystarczy zdecydować się na zakup polecanego przez profesjonalistów urządzenia takiego jak Pneumatron® 200.

Sekret działania urządzeń do drenażu limfatycznego

Mechaniczny drenaż limfatyczny podobnie jak manualny pobudza przepływ płynów tkankowych i przyśpiesza proces usuwania toksyn z organizmu – praca specjalistycznego aparatu zastępuje ruchy wykonywane przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę lub masażystę (wspomniani profesjonaliści doceniają wysoką spójność masażera Pneumatron® 200 z masażem ręcznym). Na rynku dostępnych jest wiele aparatów do drenażu limfatycznego, których działanie opiera się na wywieraniu ucisku mechanicznego. Ucisk ten odbywa się za pośrednictwem mankietów pneumatycznych zakładanych na wybrane części ciała – napełnione powietrzem komory mankietów wywołują lekkie fale uciskowe, przy czym możliwe jest kontrolowanie zarówno czasu ich trwania, jak i siły, z jaką występują. Pneumatyczna terapia pulsacyjna wykonana masażerem Pneumatron® 200 daje niesamowite rezultaty. Aparat ten wytwarza podciśnienie, które można odpowiednio regulować – przy niskim ciśnieniu i ciśnieniu atmosferycznym tkanka zostaje zassana, a następnie szybko uwolniona. Czynność ta zachodzi około dwustu razy na minutę, co stanowi optymalną częstotliwość zabiegu, stymulując przepływ krwi i limfy oraz wprawiając tkanki w wibracje (wywołane przez nią fale próżniowe oddziałują także na głębsze tkanki). Pulsacyjny ruch masujący przechodzi na ciało z urządzenia. Podobnie jak w przypadku innych aparatów do drenażu limfatycznego nagromadzone toksyny zostają wydalone (pulsacja zwiększając prędkość przepływu krwi i limfy, przyśpiesza usuwanie produktów przemiany materii i innych zanieczyszczeń z organizmu), a odżywcze substancje szybciej i sprawniej dostarczone do komórek.

Recommended Posts