Jak masować nogi i kiedy warto to robić?

Doskwiera Ci uczucie ciężkich nóg? Masz problemy z krążeniem, a Twoje dłonie i stopy są ciągle zimne? A może toczysz bezskuteczną walkę z cellulitem? Te i inne problemy pomoże rozwiązać masaż nóg! Z dzisiejszego wpisu dowiesz się, kiedy warto go wykonać i jakie techniki zastosować, aby uzyskać najlepsze efekty.

Kiedy warto masować nogi?

Na masaż nóg powinien zdecydować się każdy, kto większą część dnia spędza w jednej pozycji. Brak ruchu może bowiem prowadzić do wystąpienia zaburzeń krążenia, a w konsekwencji poważniejszych problemów zdrowotnych. Masaż pozwoli nie tylko zniwelować uczucie zmęczonych i ciężkich nóg, ale również będzie stymulować układ krwionośny. Wykazuje też działanie terapeutyczne w przypadku obrzęków i dolegliwości bólowych występujących po przebytych urazach lub pojawiających się na skutek chorób reumatycznych. Bardzo dobre efekty przynosi tu masaż limfatyczny wykonywany przy użyciu specjalistycznych urządzeń, takich jak nasz Pneumatron® 200. Zabiegi masażu nóg pomagają też zredukować cellulit, a nawet całkowicie pozbyć się tego defektu.

Urządzenia do masażu nóg

Masaż nóg może być wykonywany manualnie lub przy użyciu specjalnych urządzeń. W pierwszym przypadku najlepiej skorzystać z porady fizjoterapeuty, który dobierze odpowiedni zabieg do występujących dolegliwości. Na rynku dostępne są też różnego rodzaju masażery, zarówno ręczne, jak i elektryczne. Bez wątpienia warto z nich skorzystać, aby rozmasować nogi po męczącym dniu. Takie aparaty z reguły pobudzają jednak tylko wierzchnie warstwy skóry, co w wielu przypadkach może nie być wystarczające. Bardziej efektywną metodą będzie masaż z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń, takich jak pneumatyczny masażer pulsacyjny. Urządzenia masujące z gamy Pneumatron® umożliwiają stymulację krążenia nawet w głęboko położonych tkankach. Masaż pneumatyczny można też połączyć z termoterapią. Taki zabieg pomoże zredukować ból stawów po kontuzjach, przywrócić prawidłowe napięcie mięśni i poprawić pracę układu krążenia. Możesz wybrać się na masaż nóg do jednego z gabinetów, których listę znajdziesz na naszej stronie. Z naszych urządzeń możesz również korzystać w zaciszu własnego domu.

Recommended Posts