Jaki masaż wybrać? O dobieraniu metody do dolegliwości

Masaż to doskonały sposób na relaks, a także rehabilitację. Odpowiednio wykonany pozwala na zmniejszenie napięcia mięśni, zredukowanie bólu oraz zmniejszenie odczuwanego stresu czy lęku. Aby jednak móc cieszyć się skutkami masażu, trzeba dobrać metodę dostosowaną do określonych dolegliwości. Jak to zrobić? Czy istnieje rozwiązanie, które można wykorzystać niezależnie od tego, jaki efekt ma przynieść dany masaż?

Czego potrzebuje Twoje ciało? Oczekiwania a wybór metody masażu

Zanim wybierzemy określony masaż, musimy wsłuchać się w potrzeby własnego ciała. Innego zabiegu będzie bowiem wymagać osoba, która potrzebuje rehabilitacji po urazie, a innego ktoś, kto chce się zrelaksować i na chwilę zapomnieć o codziennym stresie. Do najpopularniejszych rodzajów masaży można zaliczyć:

  • masaż klasyczny — polecany przede wszystkim osobom szukającym chwili wytchnienia. Świetnie rozluźnia, a przy tym, wspiera przemianę materii i wpływa pozytywnie na funkcjonowanie stawów oraz mięśni;
  • masaż limfatyczny inaczej nazywany też drenażowym — stosowany zarówno w medycynie, jak i kosmetyce. Pozwala na znaczne poprawienie wyglądu skóry oraz pozbycie się cellulitu;
  • masaż bańką chińską — również świetny na cellulit. Pozwala na lepsze ukrwienie tkanek. Może też pomóc w pozbyciu się widocznych rozstępów.

Warto zaznaczyć, że wymienione wyżej masaże nie są wszystkimi, z których można skorzystać. 

Pneumatyczna terapia pulsacyjna — doskonały wybór dla każdego

Doskonałym sposobem działającym na wiele dolegliwości jest pneumatyczna terapia pulsacyjna. Dzięki niej można wymasować i rozluźnić mięśnie pleców, stóp oraz ramion. Ponadto stosowany jest też na te miejsca leczniczo. Świetnie sprawdzi się także u osób, które chcą się pozbyć cellulitu. Znajduje też zastosowanie w medycynie estetycznej, ponieważ pozwala na przywrócenie skórze jędrności i młodego wyglądu. Poprawia też kondycję włosów. Sprawia to, że niezależnie od tego, na czym chcemy się skupić podczas masażu, pneumatyczna terapia pulsacyjna jest dobrym wyborem.

Recommended Posts