Jaki rodzaj masażera rehabilitacyjnego wybrać?

Urządzenia stworzone specjalnie po to, aby wykonywać nimi masaż różnych części ciała, nazywane są masażerami. Są one niezwykle pomocne podczas wykonywania masaży rehabilitacyjnych, których głównym celem jest leczenie różnych schorzeń, redukowanie odczuwania nieprzyjemnych dolegliwości bólowych, a także działanie profilaktyczne, czyli zapobieganie występowania wielu chorób. Podczas zabiegów stosowane są różnorodne techniki takie jak np.: ugniatanie, naciskanie, rozcieranie, głaskanie albo oklepywanie.

Masaż leczniczy ma doskonały wpływ na ludzki organizm, a jego regularne wykonywanie może w znacznym stopniu przyspieszyć zarówno rekonwalescencję fizyczną, jak i psychiczną. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się temu, jaki masażer jest najlepszy do wykonywania masaży rehabilitacyjnych!

Czym charakteryzuje się wielofunkcyjny masażer terapeutyczny Pneumatron® 200?

Wielofunkcyjny masażer terapeutyczny to doskonały wybór, jeżeli zależy Ci na możliwości wykonywania masaży leczniczych na różnych obszarach ciała. Decydując się na jego zakup, zyskasz możliwość przeprowadzania masażu głębokiego, masażu tkanki łącznej, drenażu limfatycznego, a nawet stawiania baniek! Pneumatron® 200 to masażer podciśnieniowy, który działa dzięki zmieniającemu się ciśnieniu w bańce połączonej z aparatem. Podciśnienie wytwarzane przez ten masażer można dowolnie zmieniać i dostosowywać do potrzeb konkretnej terapii. Podczas masażu wytwarzany jest masujący ruch pulsacyjny, który powoduje drgania i wywiera intensywne działanie rehabilitacyjne na wybrane tkanki.

Dzięki swojemu szerokiemu spektrum zastosowań wielofunkcyjny masażer terapeutyczny Pneumatron® 200 jest wykorzystywany do masaży rehabilitacyjnych w gabinetach medycznych, gabinetach medycyny estetycznej, przez fizjoterapeutów, w szpitalach, w sportowych ośrodkach treningowych, a także w punktach zajmujących się terapią bólu.

Czym charakteryzuje się masażer pulsacyjny Pneumatron®therm?

Masażer pulsacyjny Pneumatron®therm jest urządzeniem bardzo uniwersalnym, dzięki czemu znajduje zastosowanie zarówno w leczeniu bólu oraz rehabilitacji, jak i w medycynie estetycznej. Jego działanie opiera się na połączeniu dobroczynnego wpływu na tkanki ludzkiego ciała podciśnienia wytwarzanego w bańce podłączonej do aparatu oraz terapii termicznej. Końcówki urządzenia wykorzystywane do wykonywania masażu można schładzać lub ogrzewać w zależności od specyfiki leczonego schorzenia i wskazań medycznych. Masaż wykonywany przy użyciu tego urządzenia to połączenie terapii termicznej, masażu pulsacyjnego oraz podciśnienia.

Masaż pulsacyjny zintegrowany z terapią termiczną daje doskonałe rezultaty w zaskakująco krótkim czasie. Poprawa krążenia, rozluźnienie mięśni oraz wpływ odruchowy na narządy wewnętrzne jest zatem osiągany o wiele szybciej niż w przypadku zastosowania klasycznych technik masażu.

Jaki masażer wybrać do masażu rehabilitacyjnego?

Wybór masażera rehabilitacyjnego powinien być uzależniony przede wszystkim od potrzeb pacjentów. Doskonałym wyborem jest zakup wielofunkcyjnego urządzenia, dzięki któremu można wykonywać różne rodzaje masażu. Warto również zwrócić uwagę na jego skuteczność oraz efektywność. Idealną propozycją są masażery Pneumatron, które działają poprzez wytwarzanie przerywanej próżni, dzięki czemu masowana tkanka jest naprzemiennie i rytmicznie wciągana do bańki masującej, a następnie z niej zwalniana. Poprzez te ruchy wprawiana jest ona w ruch i wibracje, które mają zbawienny wpływ na wiele schorzeń.

 

Recommended Posts