Jakimi urządzeniami przeprowadza się drenaż limfatyczny?

Choć sama nazwa drenażu limfatycznego może w wielu osobach budzić pewien niepokój, to sam zabieg jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny, a jego zastosowanie skutecznie ujędrnia skórę, redukuje cellulit, zmniejsza obrzęki oraz oczyszcza nasz organizm z niebezpiecznych dla naszego zdrowia toksyn. Jest to rodzaj masażu, który oddziałuje na nasz układ chłonny, czyli na otwarty system połączonych ze sobą naczyń i przewodów, którymi transportowana jest limfa – jeden z płynów ustrojowych. Sprawnie działający układ limfatyczny to gwarancja skutecznej obrony przez różnymi zakażeniami oraz dobrej cyrkulacji płynów ustrojowych. Drenaż limfatyczny to doskonały sposób na pobudzenie i usprawnienie krążenia limfy. Może być wykonywany manualnie albo przy użyciu specjalistycznych aparatów do kompresji pneumatycznej. 

Kiedy warto pomyśleć o drenażu limfatycznym?

Drenaż limfatyczny jest szczególnie polecany osobom, które cierpią na nawracające obrzęki i zastoje limfatyczne, mają problemy z cellulitem, opuchlizny, które powstały na skutek urazów albo są następstwem przeprowadzonych procedur chirurgicznych, cierpią na przewlekłe choroby metaboliczne, cukrzycę, chcą usprawnić działanie swojego systemu odpornościowego albo szukają sposobu na przyśpieszenie procesu odchudzania. To także doskonała metoda pobudzenia krążenia chłonki dla osób chorych na zwyrodnieniowe schorzenia stawów oraz mających troficzne zmiany skórne (np. przebarwienia, ścieńczenia skóry, owrzodzenia czy zmiany rozpadowe). Dzięki drenażowi limfatycznemu możemy pozbyć się uczucia ciężkości nóg, oczyścić swój organizm z toksyn, a także pomóc naszym tkankom w szybszej regeneracji po ciężkim treningu fizycznym lub kontuzji. 

Czym charakteryzuje się urządzenie do drenażu limfatycznego?

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo specjalistyczny aparat do drenażu limfatycznego Pneumatron 200, który przeznaczony jest do masażu głębokiego, masażu tkanki łącznej, stawiania baniek i drenażu limfatycznego. Urządzenie to umożliwia wykonanie przyjemnego drenażu limfatycznego w zaciszu własnego domu, bez konieczności umawiania się na zabieg w klinice lub salonie masażu. Ten wielofunkcyjny masażer terapeutyczny wytwarza podciśnienie, które możemy samodzielnie regulować. Zmiany ciśnienia atmosferycznego i podciśnienie sprawiają, że wytwarzany jest masujący ruch pulsacyjny. Naprzemienne rozciąganie i ściąganie masowanej części ciała wykazuje intensywne działanie lecznicze na tkanki. Pod wpływem masażu wykonywanego przy pomocy tego aparatu tkanki zostają wprawione w ruch, a rytmiczne fale ucisku docierają do głębszych warstw. Dzięki temu możliwe jest usunięcie z organizmu nagromadzonych metabolitów i odblokowanie tkanek. 

Aparat Pneumatron 200 jest wykorzystywany w wielu miejscach. Zabiegi z jego użyciem są przeprowadzane w gabinetach medycznych, gabinetach medycyny estetycznej, gabinetach fizjoterapeutycznych, szpitalach oraz ośrodkach treningowych dla sportowców. Zastosowanie tego urządzenia jest również świetną metodą na przeprowadzanie skutecznej rehabilitacji po kontuzjach sportowych. Niewątpliwą zaletą Pneumatrona 200 jest fakt, iż może go kupić każdy i używać we własnym domu. Dzięki temu możemy dbać o swoje zdrowie każdego dnia!

Recommended Posts