Które techniki masażu najlepiej wspomagają krążenie?

Masaż poprawiający krążenie polecany jest w szczególności osobom, które ze względu na specyfikę pracy, schorzenia lub dysfunkcje długo przebywają w jednej pozycji. Korzystają z niego zarówno pacjenci obłożnie chorzy, jak i osoby zdrowe, jednak prowadzące siedzący tryb życia i niezażywające dużej ilości ruchu. Z dzisiejszego artykułu dowiesz się, jakie techniki masażu najlepiej stymulują krążenie.

Przegląd podstawowych technik masażu

Każdy rodzaj masażu ma korzystny wpływ na krążenie, jednakże nie każdy umożliwia stymulację głęboko położonych tkanek oraz osiągnięcie długotrwałego efektu. Klasyczny masaż wykonywany jest manualnie z użyciem kilku podstawowych ruchów. Należą do nich m.in. wibracja, rozcieranie, ugniatanie czy oklepywanie. Masaż manualny można uzupełnić, a w niektórych przypadkach zastąpić zabiegiem z wykorzystaniem urządzenia masującego. Na poprawę krążenia pozytywny wpływ ma nie tylko masaż całego ciała, ale również jego poszczególnych części, w szczególności stóp.

Urządzenia masujące wpływające na poprawę krążenia

Masaż terapeutyczny lub relaksacyjny może być wzbogacany o stymulację aparatem masującym. Urządzenia dostępne są zarówno w kompaktowych wersjach do użytku domowego, jak i w formie profesjonalnej aparatury, z której korzystają głównie gabinety fizjoterapeutyczne lub kosmetologiczne. Popularnymi stymulatorami krążenia są aparaty do drenażu limfatycznego. Krążenie można wspomóc także hydromasażem, czyli masażem w wodzie. Aparaty do hydromasażu to jedne z najpopularniejszych urządzeń do stymulacji krążenia. Popularnością cieszą się tez maty i poduszki masujące.

Jedną z technik, które znakomicie poprawiają krążenie krwi i limfy jest pneumatyczny masaż pulsacyjny. Przeprowadzany jest z wykorzystaniem urządzeń działających na zasadzie zbliżonej do baniek chińskich. Pneumatyczna terapia pulsacyjna pozwala na usprawnienie krążenia nawet w głęboko położonych obszarach ciała. Wykorzystywane do tego celu urządzenia generują podciśnienie, które rytmicznie wciąga i rozluźnia tkanki, stymulując przepływ krwi i limfy. Masażery sprawdzają się zarówno w specjalistycznych gabinetach, jak i w domowym zaciszu.

Idealnym urządzeniem do masażu poprawiającego krążenie jest nasz Pneuamtron® 200, który oddziałuje na tkanki głębokie. Masaż z zastosowaniem tego urządzenia usprawnia przepływ limfy i krwi, jednocześnie jest przyjemny i rozluźniający.

Recommended Posts