Metody ujędrniania skóry z masażem

Masaż kojarzy nam się przede wszystkim z relaksem i odprężeniem po trudnym dniu lub stresujących wydarzeniach. Wiele gabinetów oferuje również masaże lecznicze, które pomagają przy problemach z układem ruchu. Natomiast masowanie, pocieranie i nacisk podczas pracy z ciałem mogą mieć korzystny wpływ również na stan skóry. Zwłaszcza jeśli podczas zabiegu wykorzystuje się specjalistyczne urządzenia, które dodatkowo potęgują efekt.

Masaż a stan skóry

Nasza skóra jako pierwsza ma kontakt z zanieczyszczeniami: smogiem, pyłami, a także z promieniowaniem słonecznym, wiatrem i zmiennymi temperaturami. Widać też na niej to, że żyjemy w stresie, mamy niewłaściwe nawyki żywieniowe lub za mało się ruszamy.  Skóra poddaje się też naturalnym procesom starzenia, które medycyna pozwala dzisiaj opóźniać. Nawet jeśli skóra jest wrażliwa, mamy problemy z naczynkami, można poprawić jej wygląd.

W zależności od stanu naszej skóry można poddać się różnym zabiegom, które przywrócą jej jędrność, właściwe napięcie i wpłyną na stan tkanek tuż pod naskórkiem. Niezależnie od gęstości i gładkości skóry warto zainteresować się pneumatycznym masażem pulsacyjnym z zastosowaniem urządzenia Pneumatron® 200, który pozwala zadbać o zdrowy wygląd i zrewitalizować tkanki. Efekt może zaskoczyć.

Jak wpływa na skórę pneumatyczny masaż?

Masaż pneumatyczny poprawia ogólną kondycję i stan skóry, sprawia, że staje się gładka oraz pobudza komórki do produkcji kolagenu. Następuje też oczyszczenie tkanki tłuszczowej, dlatego uznaje się, że tego typu masaż pomaga w walce z cellulitem. Jednak to, co jest szczególnie ważne przy tego typu masażach to fakt, iż pobudzeniu ulega również praca układu limfatycznego i że jest skuteczny w przypadku różnych części ciała. Możliwe jest:

  • ujędrnienie skóry brzucha,
  • ujędrnienie piersi,
  • ujędrnienie ramion,
  • poprawa kondycji skóry głowy,
  • odmłodzenie skóry twarzy,
  • przywrócenie elastyczności szyi i dekoltowi.

Masaż pneumatyczny z zastosowaniem urządzenia Pneumatron® 200 pomaga w walce z bliznami, trądzikiem oraz obrzękami,  łagodzi również objawy niektórych chorób skórnych.  Jego przeprowadzenie jest  bezbolesne i daje długotrwałe efekty.

Recommended Posts