Na co pomaga masaż bańką chińską?

Różnorodne techniki masażu wykorzystywane są jako sposób na odprężenie, rozluźnienie mięśni czy też poprawę wyglądu. Główne znaczenie masażu to jednak wsparcie terapii rozmaitych schorzeń i dolegliwości, a także zapobieganie im. Przedstawiamy dziś profilaktyczne i terapeutyczne zastosowania masażu bańką chińską.

Jak działają chińskie bańki?

Niemal każdy z nas miał w dzieciństwie lub dorosłym życiu styczność ze szklanymi bańkami, które rozgrzane przykładało się do skóry pleców. Zabieg miał na celu złagodzenie objawów grypy lub przeziębienia i szybszy powrót do zdrowia. Obecnie stosowane bańki chińskie wykonane są najczęściej z gumy lub silikonu. Ich działanie bazuje jednak na tej samej zasadzie co tradycyjnych szklanych naczyń i polega na wytwarzaniu próżni wewnątrz naczynia. Wpływa to na pobudzenie krążenia oraz nasilenie procesów regeneracji komórek i tkanek, a także stymuluje pracę układu limfatycznego. Masaż bańką chińską może dzięki temu przynieść szereg korzyści dla organizmu.

Zastosowanie baniek chińskich

Oprócz wsparcia terapii schorzeń dróg oddechowych, bańki chińskie przydatne są w leczeniu wielu innych chorób. Łagodzą bóle reumatyczne, zmniejszają napięcie mięśni oraz nerwobóle. Masaż bańką chińską może być elementem terapii mięśniowo-powięziowej, polegającej na pobudzeniu głęboko położonych struktur. W takim przypadku najlepiej będzie zastosować pneumatyczne urządzenie masujące, działające na podobnej zasadzie co chińskie bańki. Takim aparatem jest nasz Pneumatron® 200. Urządzenie generuje rytmiczne podciśnienie, na przemian zasysając i rozluźniając tkanki. Dzięki temu stymuluje organizm dużo lepiej niż tradycyjne bańki chińskie.

Zarówno klasyczne metody, jak i nowoczesne aparaty masujące znajdują też zastosowanie w kosmetologii. Wspierają walkę z cellulitem i nasilają lipolizę, dzięki czemu mogą być pomocne przy odchudzaniu. Lepsze ukrwienie sprzyja też poprawie wyglądu skóry i jej ujędrnieniu. Urządzenie działające na zasadzie elektrycznej bańki chińskiej może być pomocne przy redukcji zmarszczek, usuwaniu blizn i zmian trądzikowych. Zabiegi z jego użyciem sprzyjają także oczyszczeniu organizmu z toksyn.

Recommended Posts