Na jakie schorzenia pomoże Pneumatron Therm?

Pneumatron®therm to nowoczesne urządzenie do masażu pulsacyjnego, które ma w praktyce wiele zalet i pomaga w przypadku szeregu różnych schorzeń, także tych przewlekłych. Kiedy sprawdza się najlepiej oraz kiedy warto z niego korzystać?

Zastosowanie do leczenia bólu i rehabilitacji

Masażer pulsacyjny doskonale sprawdza się do łagodzenia różnego rodzaju schorzeń bólowych, a dzięki terapii ciepłem, Pneumatron®therm posłuży m.in. w przypadku bólu spowodowanego urazami. Świetnie sprawdzi się też do niwelowania stanu zapalnego w różnych miejscach na ciele. Stany zapalne są coraz częstsze i doprowadzają do nich m.in. choroby przewlekłe o podłożu autoimmunologicznym, które pojawiają się także u stosunkowo młodych osób. Inne wskazania chorobowe do użycia takiego urządzenia to m.in.:

  • choroba zwyrodnieniowa stawów,
  • wady kręgosłupa,
  • przeciążenie mięśni,
  • urazy sportowe,
  • łokieć tenisisty,
  • artoza kolana,
  • kolano biegacza.

Oczywiście wskazania są zdecydowanie szersze i o możliwości zastosowania takiego urządzenia warto porozmawiać z rehabilitantem lub ortopedą.

Zastosowanie w dziedzinie beauty & wellness

Okazuje się, że nie tylko wskazania zdrowotne powinny skłaniać do użycia takiego urządzenia. Dzięki możliwości dostosowania odpowiedniej temperatury, Pneumatron®therm świetnie sprawdzi się do wykonywania zabiegów ujędrniających skórę. Wynika to z faktu, że urządzenie intensyfikuje proces dostarczania tlenu oraz odżywczych składników (zawartych m.in.w kremach, olejkach, ampułkach) do komórek, co sprawia, że mają one możliwość zregenerowania się. Dzięki temu cera niemalże od razu prezentuje się lepiej oraz bardziej młodzieńczo.

Sprzęt ten świetnie sprawdzi się więc m.in. do niwelowania cellulitu oraz rozstępów, które dotykają większości kobiet i to także tych naprawdę dbających o swoją dietę.

Jak widać grupa schorzeń w przypadku których warto zastosować takie urządzenie jest naprawdę duża. Może ono w sposób zdecydowany pomóc w leczeniu różnych dolegliwości, zwłaszcza tych, w przypadku których inne metody rehabilitacji po prostu zawodzą.

Recommended Posts