Pneumatron® 200 w Poradni Rehabilitacji Leczniczej KINETICA

Poradnia Rehabilitacji Leczniczej KINETICA jest Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej, który powstał w Hajnówce w 2011 r. Ośrodek specjalizuje się w leczeniu schorzeń narządu ruchu w przypadku zmian zwyrodnieniowych, pourazowych i przeciążeniowych układu stawowo-mięśniowego, jak również oferuje pełną rehabilitację po zabiegach operacyjnych, artroskopowych i endoprotezach. Od niedawna pracę zespołu rehabilitantów wspiera urządzenie Pneumatron® 200.

Urządzenie pozwala oferować pacjentom bezbolesną, nieinwazyjną i przyjemną pneumatyczną terapię pulsacyjną z użyciem pulsujących baniek. Masaż z użyciem urządzenia Pneumatron® 200 pobudza system chłonny organizmu, rozluźnia tkanki, zwiększa przepływ krwi do naczyń i mięśni, pomaga przy obrzękach powstałych w wyniku urazów, zaburzeń krążenia
lub w okresie braku aktywności fizycznej, a także w sytuacji zmagania się z dokuczliwym bólem.

Pneumatron®200 działa pod ciśnieniem. W bańce połączonej aparatem zmienia się natężenie cieśnienia, dzięki czemu końce bańki, które dotykają skóry pacjenta, tworzą granicę, przez którą nie wydostaje się powietrze. Właśnie w taki sposób powstaje pulsacyjny ruch masujący. Ciało kurczy się i rozkurcza, co wywołuje drgania. Takie działanie sprawia, że tkanki poddawane są leczniczym właściwościom masażu. Ciśnienie można regulować w skali od -0,1 do -0,8 barów.

Cieszymy się, że Pneumatron®200 wspiera pracę naszych rehabilitantów. Aparat o sprawdzonym działaniu terapeutycznym i profilaktycznym stymuluje aktywność układu odpornościowego, wspomaga zwalczanie stanów zapalnych oraz pobudza regenerację tkanek, stawów i mięśni – mówi Katarzyna Kuklińska, właściciel poradni KINETICA.

Jesteśmy przekonani, że pacjenci Poradni Rehabilitacji Leczniczej KINETICA odnajdą przyjemność w zabiegach pulsującą bańką, a przede wszystkim w krótkim czasie pozbędą się bólu oraz odczują poprawę zdrowia i mobilności.

Recommended Posts