Skip to content

Masażer pulsacyjny Pneumatron® Therm to nowoczesne narzędzie, które jest niezwykle uniwersalne. Wykorzystywane jest przez fachowców, których specjalnością jest wykonywanie rehabilitacji, leczenie dolegliwości bólowych i stanów zapalnych, a także przez osoby zajmujące się dziedziną beauty & wellness.

W skład urządzenia do pneumatycznego termicznego masażu pulsacyjnego wchodzą:

  • uchwyt izolujący,
  • kaseta ogrzewająca,
  • Pneumatron® Therm – metalowa bańka termiczna.

Obszary zastosowania Pneumatron® Therm:

  • leczenie bólu i rehabilitacja,
  • beauty-&-wellness.

Pneumatron® Therm w zastosowaniu jako masażer rehabilitacyjny wykazuje wiele zalet docenianych w równym stopniu zarówno przez pacjentów, jak i rehabilitantów. Wyjątkowe połączenie terapii termicznej i masażu przy pomocy podciśnienia pozwoliło na stworzenie urządzenia, które umożliwia osiągnięcie wymiernych korzyści terapeutycznych. Można łatwo dostosować parametry terapii ciepłem do wskazań dzięki możliwości odpowiedniego schłodzenia lub ogrzania końcówek wykorzystywanych przez urządzenie.

Z drugiej strony zbawienne działanie odpowiedniej temperatury na skórę jest nie do przecenienia przez branżę kosmetyczną i medycynę estetyczną. Masażer pulsacyjny Pneumatron® Therm w przypadku terapii zimnem pozwala na obkurczenie naczynek krwionośnych skóry, wspierając zabiegi mające na celu jej ujędrnienie. Przy terapii ciepłej rozszerzanie naczynek włosowatych pomaga w dostarczaniu tlenu i składników odżywczych do komórek tkanki łącznej. Działanie to jest dodatkowo wzmacniane przez jednoczesne oddziaływanie masażu pulsacyjnego z wykorzystaniem podciśnienia tworzącego się w bańce.

termiczny masażer pulsacyjny
  • oszczędność czasu – w przypadku, gdy bańki zostaną wcześniej ogrzane lub schłodzone, można szybko zastosować je miejscowo bez specjalnych przygotowań,
  • natychmiastowe działanie zabiegu,
  • zastosowanie kompresyjne masażu zapewnia rozszerzanie tkanki podczas fazy podsysania, która w połączeniu z rozszerzającym naczynia działaniem ciepła prowadzi do zwiększenia usuwania metabolitów i mediatorów stanu zapalnego, jak również zwiększonego dostarczania tlenu,
  • termiczny masaż pulsacyjny można bezpośrednio połączyć z technikami masażu ręcznego lub mobilizacji.

Kształt pulsacyjnego masażera termicznego z Pneumatron® Therm zapewnia skuteczniejsze wykorzystanie potwierdzonych możliwości pulsacyjnego masażera pneumatycznego.

Metalowe części Pneumatron® Therm (baniek termicznych) doprowadza się do właściwej temperatury w urządzeniu ogrzewającym lub chłodzącym (lodówce). 

Podczas masażu bańki termiczne są umieszczane w uchwycie. Uchwyt umożliwia stosowanie podczas masażu, a jednocześnie działa jak termoizolacja. Zapobiega to działaniu temperatury na ręce użytkownika oraz wymianie termicznej pomiędzy częściami metalowymi (bańkami termicznymi) a otaczającym powietrzem.