Skip to content

Masażer pulsacyjny – pneumatyczny

Masażer pulsacyjny Pneumatron® Therm to nowoczesne narzędzie, które jest niezwykle uniwersalne. Ten masażer pneumatyczny wykorzystywany jest przez fachowców, których specjalnością jest rehabilitacja lub leczenie dolegliwości bólowych i stanów zapalnych, a także przez osoby zajmujące się dziedziną beauty & wellness. Pneumatyczny masaż pulsacyjny oferowany jest przez wiele współpracujących z nami gabinetów z okolic Warszawy, Gdyni oraz innych regionów Polski. Ich adresy mogą Państwo znaleźć na naszej stronie internetowej. Nasze urządzenia znajdują też zastosowanie w gabinetach masażu refleksologicznego.

W skład urządzenia do pneumatycznego termicznego masażu pulsacyjnego wchodzą:

  • uchwyt izolujący,
  • kaseta ogrzewająca,
  • Pneumatron® Therm – metalowa bańka termiczna.

Obszary zastosowania Pneumatron® Therm:

  • leczenie bólu i rehabilitacja,
  • beauty-&-wellness.

Termiczny masaż pulsacyjny –
w trosce o zdrowie i piękny wygląd

Pneumatron® Therm w zastosowaniu jako masażer rehabilitacyjny wykazuje wiele zalet docenianych w równym stopniu zarówno przez pacjentów, jak i rehabilitantów. Wyjątkowe połączenie terapii termicznej i masażu przy pomocy podciśnienia pozwoliło na stworzenie urządzenia, które umożliwia osiągnięcie wymiernych korzyści terapeutycznych. Można łatwo dostosować parametry terapii ciepłem do wskazań dzięki możliwości odpowiedniego schłodzenia lub ogrzania końcówek wykorzystywanych przez urządzenie.

Z drugiej strony zbawienne działanie odpowiedniej temperatury na skórę jest nie do przecenienia przez branżę kosmetyczną i medycynę estetyczną. Masażer pulsacyjny Pneumatron® Therm w przypadku terapii zimnem pozwala na obkurczenie naczynek krwionośnych skóry, wspierając zabiegi mające na celu jej ujędrnienie. Przy terapii ciepłem rozszerzanie naczynek włosowatych pomaga w dostarczaniu tlenu i składników odżywczych do komórek tkanki łącznej. Działanie to jest dodatkowo wzmacniane przez jednoczesne oddziaływanie masażu pulsacyjnego z wykorzystaniem podciśnienia tworzącego się w bańce.

Zalety pulsacyjnego masażu termicznego

termiczny masażer pulsacyjny
  • oszczędność czasu – w przypadku, gdy bańki zostaną wcześniej ogrzane lub schłodzone, można szybko zastosować je miejscowo bez specjalnych przygotowań;
  • natychmiastowe działanie zabiegu;
  • zastosowanie kompresyjnego masażu zapewnia rozszerzanie tkanki podczas fazy podsysania, co w połączeniu z rozszerzającym naczynia działaniem ciepła prowadzi do nasilenia usuwania metabolitów i mediatorów stanu zapalnego, jak również zwiększonego dostarczania tlenu;
  • termiczny masaż pulsacyjny można bezpośrednio połączyć z technikami masażu ręcznego lub mobilizacji układu kostno-stawowego.

Kształt pulsacyjnego masażera termicznego z Pneumatron® Therm zapewnia skuteczniejsze wykorzystanie potwierdzonych możliwości pulsacyjnego masażera pneumatycznego.

Korzyści z masażu termicznego

Korzyści z termoterapii są bardzo różnorodne. Może być pomocna w terapii bólu kręgosłupa, stawów i mięśni, a także migren czy nadciśnienia. Sprzyja przyspieszeniu metabolizmu, a co za tym idzie spadkowi poziomu cukru i cholesterolu we krwi, a także utracie wagi. Pneumatron® Therm może być stosowany jako urządzenie do usuwania cellulitu. Jego zastosowanie wpływa pozytywnie na funkcjonowanie narządów zmysłów i zwiększa odporność organizmu na czynniki chorobotwórcze. Ma również pozytywny wpływ na jakość snu i kondycję psychiczną. Pośrednią korzyścią ze stosowania termoterapii może być zmniejszenie ilości przyjmowanych leków. Wpływa to pozytywnie na stan wątroby, żołądka czy nerek, które nie są obciążane dużymi dawkami farmaceutyków.

W przypadku stosowania termoterapii jako wsparcia terapeutycznego w przebiegu różnych schorzeń należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym i wykluczyć przeciwwskazania do zabiegów. Urządzenie Pneumatron® Therm działa niezwykle delikatnie, ma również możliwość dopasowania intensywności pulsowania. Dzięki temu z zabiegów termoterapii przeprowadzanych z jego wykorzystaniem może korzystać szeroka grupa osób, w tym również poważnie chorych. Zawsze jednak warto zasięgnąć porady specjalisty, który pomoże wykluczyć przeciwwskazania oraz doradzi optymalną częstotliwość i intensywność zabiegów.

Jak działa termiczny masażer pulsacyjny?

Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii korzystanie z urządzenia Pneumatron® Therm jest wygodne i w pełni bezpieczne. Metalowe bańki termiczne doprowadza się do właściwej temperatury w urządzeniu ogrzewającym lub chłodzącym (lodówce). Podczas masażu elementy te są umieszczane w uchwycie, który ułatwia korzystanie baniek podczas masażu, a jednocześnie działa jak termoizolacja. Zapobiega to działaniu temperatury na ręce użytkownika oraz wymianie termicznej pomiędzy częściami metalowymi (bańkami termicznymi) a otaczającym powietrzem.