Skip to content

Wielofunkcyjny masażer terapeutyczny Pneumatron® 200

Pneumatron® 200 to terapeutyczny masażer wielofunkcyjny, co w praktyce oznacza, że można go wykorzystywać na wielu obszarach ludzkiego ciała. Stosowany jest do przeprowadzania masażu głębokiego, masażu tkanki łącznej, drenażu limfatycznego i stawiania baniek.

Wielofunkcyjny masażer terapeutyczny Pneumatron® 200 jest urządzeniem przeznaczonym do przeprowadzania różnorodnych terapii i zabiegów w wielu miejscach ciała. Jego nieinwazyjne działanie oznacza, że może być stosowany u pacjentów, których dolegliwości mogą się znacznie od siebie różnić. Co więcej, masażer terapeutyczny Pneumatron® 200 jest z powodzeniem stosowany nie tylko przez fizjoterapeutów oraz innych specjalistów od ludzkiego zdrowia. Pozytywny wpływ na stan skóry oraz wpływ pobudzenie jej regeneracji został doceniony przez ekspertów pracujących w gabinetach medycyny estetycznej i kosmetycznych.

Działanie masażera podciśnieniowego

Masażer podciśnieniowy działa w oparciu o zmieniające się ciśnienie w bańce połączone z aparatem. Stykające się ze skórą pacjenta krawędzie bańki tworzą szczelną granicę, która uniemożliwia dostanie się lub wydostanie powietrza. Wytwarzane podciśnienie można regulować zależnie od potrzeb terapii w zakresie od -0,1 do -0,8 bar, przy czym oddziaływująca na ciało zmiana odbywa się z częstotliwością 3 Hz. Zmiany te w połączeniu z podciśnieniem wytwarzają pulsacyjny ruch masujący przekazywany przez części urządzenia na ciało i działający od wewnątrz na zewnątrz. Rytmiczne podnoszenie i zwalnianie skóry przez urządzenie do masażu próżniowego wywołuje rozszerzanie się i kurczenie masowanej części ciała. Skutkiem tego oddziaływania jest wywoływanie drgań i wywieranie intensywnego działania leczniczego na części tkanek poddanych terapii. Dlatego też zabieg wykonywany przez masażer do masażu głębokiego Pneumatron® 200 przebiega inaczej niż różnorodne procedury stawiania baniek, które zapewniają jedynie podsysanie.

Lepszy niż masaż! Lepszy niż drenaż! Lepszy niż bańki!
Wartość podciśnienia można ustawiać oddzielnie i w sposób ciągły, w zależności od wskazań. W przypadku zdrowej tkanki i przy właściwym ustawieniu urządzenia nie występują nieprzyjemne odczucia bólowe ani mikrourazy. W przypadku osób wrażliwych na ból można zmniejszyć podciśnienie masażera. Dzięki znacznej mechanicznej zgodności z masażem wykonywanym ręcznie procedura pozwala zaoszczędzić czas i wysiłek poświęcany na klasyczny masaż. Pacjenci określają masaż z wykorzystaniem wielofunkcyjnego masażera terapeutycznego jako bardzo przyjemny. Zastosowanie aparatu Pneumatron® 200 jako urządzenia do masażu limfatycznego jest łatwe w użyciu – bez zbędnych elementów oraz nadmiernej elektroniki.
Pneumatyczna terapia pulsacyjna ciała

Rozluźniające działanie urządzenia Pneumatron® 200 przynosi relaks i przywraca radość życia!

Poprawa kondycji i wyglądu skóry - terapia ppm

Kto stosuje terapię PPT/M?

Terapia PPT/M wykorzystująca urządzenie Pneumatron® 200 stosowana jest przez:

 • gabinety medyczne,
 • gabinety medycyny estetycznej,
 • gabinety fizjoterapeutyczne,
 • szpitale,
 • punkty zajmujące się terapią bólu opartą o medycynę naturalną bez skutków ubocznych,
 • olimpijskie ośrodki treningowe,
 • najlepszych sportowców do rehabilitacji po kontuzjach sportowych oraz w celu złagodzenia napięcia mięśni,
 • osoby prywatne w zaciszu własnego domu.
Pneumatron® 200 – prostota użycia i spektakularne efekty!

Jak działa urządzenie do masażu próżniowego Pneumatron®200?

 • wysoka spójność z masażem ręcznym,
 • uruchomienie kaskady reakcji,
 • tkanki zaczynają się poruszać,
 • rytmiczne fale małego ucisku docierają do głębszych warstw,
 • efekt pompowania w układzie krwionośnym i limfatycznym pozwala pozbyć się nagromadzonych metabolitów i odblokować tkanki.
Jako dystrybutor wielofunkcyjnego masażera terapeutycznego Pneumatron®200 dostarczamy z naszego punktu w Gdyni skuteczne i łatwe w obsłudze urządzenie wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów. Z tego powodu jesteśmy przekonani, że sprosta ono oczekiwaniom najbardziej wymagających Klientów. 
drenaż limfatyczny