Skip to content

Wielofunkcyjny masażer terapeutyczny Pneumatron® 200

Pneumatron® 200 to terapeutyczny masażer wielofunkcyjny, co w praktyce oznacza, że można go wykorzystywać na wielu obszarach ludzkiego ciała. Stosowany jest do przeprowadzania masażu głębokiego, masażu tkanki łącznej, drenażu limfatycznego i stawiania baniek.

Wielofunkcyjny masażer terapeutyczny Pneumatron® 200 jest urządzeniem przeznaczonym do przeprowadzania różnorodnych terapii i zabiegów w wielu miejscach ciała. Jego nieinwazyjne działanie oznacza, że może być stosowany u pacjentów, których dolegliwości mogą się znacznie od siebie różnić. Co więcej, masażer terapeutyczny Pneumatron® 200 jest z powodzeniem stosowany nie tylko przez fizjoterapeutów oraz innych specjalistów od ludzkiego zdrowia. Pozytywny wpływ na stan skóry oraz wpływ pobudzenie jej regeneracji został doceniony przez ekspertów pracujących w gabinetach medycyny estetycznej i kosmetycznych.

Działanie masażera podciśnieniowego

Masażer podciśnieniowy działa podobnie do elektrycznych baniek chińskich, wytwarzając zmieniające się ciśnienie w bańce połączonej z aparatem. Stykające się ze skórą pacjenta krawędzie bańki uniemożliwiają dostanie się lub wydostanie powietrza. Wytwarzane podciśnienie można regulować zależnie od potrzeb terapii w zakresie od -0,1 do -0,8 bar, przy czym oddziałująca na ciało zmiana odbywa się z częstotliwością 3 Hz. Zmiany te w połączeniu z podciśnieniem wytwarzają pulsacyjny ruch masujący przekazywany przez części urządzenia na ciało i działający od wewnątrz na zewnątrz. Rytmiczne podnoszenie i zwalnianie skóry przez urządzenie do masażu próżniowego wywołuje rozszerzanie się i kurczenie masowanej części ciała. Skutkiem tego oddziaływania jest wywoływanie drgań i wywieranie intensywnego działania leczniczego na części tkanek poddanych terapii. Dlatego też zabieg wykonywany przez masażer do masażu głębokiego Pneumatron® 200 przebiega inaczej niż różnorodne procedury stawiania baniek, które zapewniają jedynie podsysanie.

Przyrząd do masażu tkanek głębokich

Dolegliwości różnego pochodzenia, sztywność mięśni czy stawów, tkliwość uciskowa czy promieniujące, rzutowane bóle w obrębie kończyn mogą być spowodowane zaburzeniami układu mięśniowo-powięziowego. Do ich objawów mogą należeć także niespecyficzne reakcje ze strony autonomicznego układu nerwowego, takie jak przewlekły nieżyt nosa, łzawienie, zwiększona potliwość czy ślinotok, które zazwyczaj nie są łączone z dysfunkcjami mięśni. Sposobem na zwalczenie dolegliwości może być specjalistyczna terapia oparta na rozluźnianiu napięcia mięśniowo-powięziowego. Można przeprowadzać ją manualnie lub z wykorzystaniem przyrządu do masażu tkanek głębokich. Taką możliwość daje aparat Pneumatron® 200, który umożliwia dotarcie do głęboko położonych mięśni i punktów spustowych, dając szansę na ich rozluźnienie, a co za tym idzie pozbycie się dolegliwości.

Pneumatyczna terapia pulsacyjna ciała

Masażery terapeutyczne od sprawdzonego producenta

Poprawa kondycji i wyglądu skóry - terapia ppm

Nasza firma zlokalizowana w Gdyni jest dystrybutorem masażerów terapeutycznych niemieckiego producenta, firmy Pneumed. Przedsiębiorstwo to od wielu lat zajmuje się wytwarzaniem urządzeń do terapii pulsacyjnej oraz ulepszaniem stosowanej w nich technologii. Założycielem firmy był Stefan Deny, wynalazca prototypu dzisiejszego aparatu Pneumatron® 200, powstałego w wyniku wielu lat testów różnego rodzaju pomp. Podczas swoich badań odkrył, że optymalny ruch tkanek i płynów międzykomórkowych osiągany jest przy częstotliwości pulsacji wynoszącej około 200 razy na minutę. Z taką częstotliwością pracuje oferowane przez nas urządzenie, umożliwiając stymulację obszarów położonych nawet 8 cm pod powierzchnią skóry, a dzięki pobudzeniu odpowiednich neuronów czuciowych także narządów wewnętrznych. Urządzenie może być z powodzeniem wykorzystywane do bezbolesnego masażu głębokiego.