Po jakich urazach stosuje się masażery rehabilitacyjne? Jak działają?

Rehabilitacja to proces, mający na celu przywrócenie pełnej sprawności osobie, która w wyniku określonych zdarzeń ją straciła. Dzięki niej po przebytych złamaniach nadwyrężaniach lub innych urazach można wrócić do zdrowia. Oprócz zajęć ruchowych z fizjoterapeutą w niektórych przypadkach sprawdzi się też masażer rehabilitacyjny. Kiedy warto na niego postawić i jak dokładnie działa ten sprzęt?

Kiedy warto zdecydować się na użycie masażera rehabilitacyjnego?

Masażery rehabilitacyjne można spotkać zarówno w ośrodkach rehabilitacyjnych, jak i sportowych. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby jeden z nich znalazł się w domu pacjenta, dzięki czemu będzie on mógł korzystać z niego w dogodnym dla siebie momencie. Kiedy jednak tego rodzaju sprzęt jest potrzebny? Masażer rehabilitacyjny przydaje się podczas dochodzenia do zdrowia po przejściu takich urazów jak: skręcenie, zwichnięcie, stłuczenie czy też złamanie. Ponadto może okazać się pomocy podczas rehabilitacji po przeciążeniu mięśni lub zerwaniu ścięgien.

Warto także zaznaczyć, że masażer rehabilitacyjny to dobry wybór również dla sportowców. Po treningach tego rodzaju urządzenie może szybko przynieść ulgę mięśniom. Wiele tego typu masażerów może być także używanych również przez osoby, które nie przeszły w ostatnim czasie żadnych urazów, jednak chcą zadbać o odpowiednie dokrwienie określonych części ciała czy też zatroszczyć się o wygląd swojej skóry. Masażery rehabilitacyjne z powodzeniem są wykorzystywane na plecach, ramionach, kolanach czy karku zapewniając zadowalające efekty. 

Wielofunkcyjny masażer terapeutyczny w rehabilitacji

Do rehabilitacji doskonale sprawdzi się wolofunkcyjny masażer terapeutyczny, który łączy w sobie zalety klasycznego masażu, drenażu limfatycznego oraz stawiania baniek. Dzięki temu, że urządzenie wywołuje zwężanie się i rozkurczanie określonych części ciała, intensywnie działa na tkanki, wykonując masaż głęboki, który może pomóc szczególnie osobom po urazach.

Recommended Posts