Skip to content

Łokieć tenisisty,
łokieć golfisty

Dzięki terapii PPM łokieć przestaje boleć i staje się elastyczny. Wykonywanie codziennych czynności i uprawianie sportu znowu jest możliwe!

Wielu tenisistów i golfistów skarży się na ból w łokciu. Ból ten odczuwają też często osoby, które nie zajmują się sportem, a pracują dużo, nadwyrężając łokieć.

Mięśnie i ścięgna są przeciążone przez nadużywanie. Konsekwencją jest ból przy wykonywaniu ruchu, który uniemożliwia nie tylko uprawianie wielu sportów, ale sprawia, że codzienne życie staje się udręką.

Ból ten spowodowany jest tym, że mięśnie i ścięgna są przeciążone przez ich nadwyrężanie, a także przez pozycję oszczędzającą. Konsekwencją jest ból podczas wykonywania ruchów, który może znacząco ograniczyć codzienne funkcjonowanie, uniemożliwiać uprawia-nie wielu sportów i sprawić, że codzienne życie stanie się udręką.

Przy pomocy urządzenia Pneumatron® można przyjemnie rozciągać mięśnie i ścięgna oraz pobudzać krążenie krwi. Stwardniałe mięśnie są rozluźniane, zaopatrywane we własne składniki odżywcze organizmu, a ramię znów może stać się lekkie i sprawne.

 

Propozycja zabiegu

Dużą bańkę silikonową przyłożyć bezpośrednio do łokcia na około 3 do 5 minut z przyjemną intensywnością. Następnie przyłożyć ją z przodu do przedramienia, poczekać aż się przyssie i pozwolić jej pulsować przez kolejne 5 minut. Na koniec małą bańkę przejść przez wszystkie bolesne miejsca w okolicy łokcia.

PPM działa do 48 godzin. Po pierwszym zabiegu może dojść do pogorszenia! Zabiegi należy powtarzać około 2-3 razy w tygodniu.

Zabieg jest bardziej efektywny, jeżeli pacjent wypije bezpośrednio przed i po zabiegu dużą szklankę wody lub niesłodzonej herbaty ziołowej.

W przypadku ustawienia zbyt wysokiej intensywności lub wykonywania zabiegu z użyciem urządzenia Pneumatron® przez bardzo długi czas w jednym miejscu może dojść do utworzenia się krwiaka. Krwiaki są rozkładane przez organizm w ciągu kilku dni. Następnie wybrać krótszy czas trwania zabiegu i niższe ustawienia intensywności. Na początku stosować niską intensywność. Zabieg powinien zawsze być przyjemny, a to odczucie jest bardzo indywidualne u każdego pacjenta.

Dzięki terapii PPM z użyciem wielofunkcyjnego masażera terapeutycznego Pneumatron® możliwe jest wygodne rozciąganie mięśni i ścięgien oraz promowanie krążenia krwi. Mięśnie są rozluźnione i lepiej odżywione.