Skip to content

Zabiegi regeneracyjne i ujędrnianie skóry ciała

Zabiegi regeneracyjne i ujędrnianie skóry ciała nie muszą wiązać się z nieprzyjemnymi, inwazyjnymi procedurami. W dbaniu o zdrowy i piękny wygląd pomaga odpowiednio dobrana dieta oraz aktywność fizyczna. Wiele osób decyduje się też na upiększające zabiegi regenerujące skórę twarzy i ciała. W świecie kosmetologii stosowane są różne metody, dzięki którym ciało i cera stają się piękniejsze i zdrowsze. Gabinety kosmetyczne i medycyny estetycznej oferują także wiele zabiegów przeciwstarzeniowych. Oprócz bolesnych, inwazyjnych i kosztownych zabiegów istnieje bezinwazyjny i bezbolesny sposób, aby skóra wyglądała na jędrniejszą, młodszą i piękniejszą. To terapia PPM, czyli pneumatyczny masaż pulsacyjny.

Ujędrnianie skóry ciała z pomocą masażera pulsacyjnego opiera się na stymulowaniu krążenia krwi i limfy w skórze i tkance podskórnej. Pneumatyczny masażer może zostać wykorzystany również przy zabiegach regeneracyjnych skóry. Procedura jest łagodna i bezbolesna, może więc być stosowana przez osoby, które nie chcą korzystać z inwazyjnych metod oferowanych przez wiele gabinetów kosmetologicznych. Masaż pulsacyjny stymuluje naturalne procesy regeneracji tkanek.

Masaż ujędrniający skórę

Masaż przeprowadzony z użyciem aparatu Pneumatron® 200 pozwala na stymulację nawet głębokich warstw tkanki, do których inne urządzenia lub ręczne techniki masażu nie docierają. Zabieg pobudza krążenie krwi i limfy nawet w najmniejszych naczyniach. Dzięki temu składniki odżywcze mogą dotrzeć do każdej komórki, a skóra szybciej się regeneruje, dłużej zachowując jędrność i młody wygląd. Ponadto toksyczne czynniki są wypłukiwane z macierzy międzykomórkowej i usuwane z organizmu w szybszym tempie, co również przyczynia się do poprawy jędrności. Zabiegi warto wykonywać niezależnie od wieku, gdyż prawidłowe ukrwienie, a co za tym idzie odpowiednie nawilżenie i odżywienie komórek skóry to podstawa jej pięknego wyglądu. Masaż zapewni też lepsze wchłanianie preparatów pielęgnacyjnych i bardziej efektywne działanie zawartych w nich składników aktywnych.

Medycyna estetyczna

Pneumatyczny masaż pulsacyjny to skuteczny sposób na poprawę kondycji skóry.

Cellulit

 • Gładka i jędrna skóra
 • Pobudzenie układu limfatycznego
 • Oczyszczenie tkanki tłuszczowej
 • Aktywizacja komórek skóry i rewitalizacja tkanek
masaż na cellulit

Na cellulit cierpią przeważnie kobiety. Oprócz różnic hormonalnych jest to spowodowane specyficzną strukturą ich tkanki łącznej, znajdującej się pomiędzy mięśniami a skórą. Struktura żeńskich włókien tkanki łącznej przebiega prostopadle  do powierzchni skóry. W rezultacie komórki tłuszczowe mogą się łączyć i jako zbiór komórek kierować się w kierunku powierzchni skóry, gdzie stają się widoczne jako niepożądane wgniecenia. Dlatego przybranie na wadze prawie zawsze przyczynia się do pogorszenia wyglądu skóry z powodu cellulitu. Urządzenie do redukcji cellulitu pomoże pozbyć się „skórki pomarańczowej” w szybki i przyjemny sposób.

Rozstępy ciążowe rozwijają się głównie w wyniku osłabienia czynności przemiany materii w obrębie podskórnej tkanki łącznej. Dlatego wsparcie i aktywacja komórek skóry są jednoznacznie pierwszoplanowym celem każdego zabiegu. Celem PPT/M jest rozpuszczenie złogów tłuszczu, eliminacja nagromadzonej wody, produktów końcowych przemiany materii w tkance podskórnej oraz wypłukanie ich poprzez skuteczne pobudzenie metabolizmu komórkowego i limfy. W ten sposób może następować rewitalizacja i regeneracja obszarów tkanek i skóry.

Ujędrnienie ciała

• Ujędrnienie tkanki • Odzyskanie witalności i elastyczności • Ukrwienie mięśni ujędrnienie ciała

Ujędrnienie brzucha

Po ciążach lub utracie wagi często pozostaje na brzuchu „fartuszek skórny”. Przy pomocy wielofunkcyjnego masażera terapeutycznego Pneumatron® można wspomóc ponowne ujędrnienie tego sprawiającego problemy obszaru. Po lub w czasie ciąży albo po silnej utracie wagi, z powodu ekstremalnego rozciągnięcia skóry w okolicy brzucha mogą początkowo wystąpić niebieskawe smugi. 70%-90% mam ma niebieskawe lub czerwonawe pęknięcia w tkance podskórnej na klatce piersiowej, brzuchu, biodrach lub pośladkach. Wykonanie masażu za pomocą masażera pulsacyjnego  Pneumatron® Therm pomoże złagodzić niebiesko-czerwone rozstępy.

Ujędrnienie ramion

Wiele kobiet ma po odchudzaniu lub najpóźniej od osiągnięcia wieku średniego problemy ze zwiotczałą skórą na ramionach. Oprócz odpowiednich ćwiczeń mięśni, warto skorzystać z odpowiednio dobranych zabiegów. Pulsacyjny masaż pneumatyczny wspomaga przepływ limfy i delikatnie oraz trwale napina skórę w tym często bardzo wrażliwym obszarze.

Ujędrnienie piersi

Szczególnie w zewnętrznej górnej ćwiartce kobiecej piersi mogą się z czasem gromadzić i osiadać końcowe produkty przemiany materii oraz uwarunkowane środowiskowo substancje szkodliwe. Niestety jest to również obszar tkanki, w którym najczęściej stwierdza się raka piersi (około 50% diagnoz raka piersi dotyczy tego obszaru). Te zrosty i stwardnienia wpływają na krążenie płynów w tkankach oraz dostarczanie tlenu i składników odżywczych. Przepływ limfy zmniejsza się, a tkanka piersi traci witalność i elastyczność. Przy pomocy PPT/M udaje się w sposób naturalny uaktywniać metabolizm tkanki klatki piersiowej, ponieważ zabiegi pobudzają i wspierają prędkość przepływu krwi i płynu śródmiąższowego. Sprzyja to usuwaniu nagromadzonych lokalnie w tkance piersi końcowych produktów przemiany materii. Głównym celem stosowania PPT/M do piersi jest aktywizacja piersiowych węzłów chłonnych i związane z tym pobudzenie dróg drenażu limfatycznego. Jednocześnie mięśnie klatki piersiowej mogą być lepiej zaopatrywane w krew i składniki odżywcze.

Kondycja skóry głowy

• Poprawa kondycji włosów • Zahamowanie wypadania włosów • Skuteczne zaopatrzenie w substancje odżywcze cebulek włosów • Pobudzenie porostu włosów poprawa kondycji włosów

W przypadku wypadania włosów lub zaburzeń ich wzrostu najważniejszym celem pozostaje dostarczenie specyficznych dla porostu włosów składników odżywczych do skóry głowy. Tylko wystarczające i szybko działające podstawowe zaopatrzenie cebulek włosów w te składniki może zatrzymać wypadanie włosów i pobudzać ich zdrowy wzrost. Przy pomocy urządzenia Pneumatron® 200 można przyjemnie i delikatnie pobudzać ukrwienie cebulek włosów, bez ich uszkadzania lub wyrywania pozostałych na głowie włosów. Przy pomocy urządzenia Pneumatron® 200 bańki delikatnie ślizgają się po głowie zarówno w obszarach owłosionych, jak i pozbawionych włosów. Terapia PPT/M przy pomocy urządzenia Pneumatron® 200 może pobudzać naczynia zasilające i aktywować dopływ substancji odżywczych do mieszków włosowych w tkance skóry głowy. Dzięki przyspieszeniu krążenia krwi w drobnych naczyniach włosowatych mieszki włosowe i cebulki włosów w skórze głowy są intensywniej zaopatrywane w ważne składniki odżywcze i tlen. Skóra głowy może się zregenerować – porost włosów jest pobudzany w naturalny sposób. Stosowanie PPT/M jest również możliwe na bardzo gęstych włosach.

Twarz

 • Wygładzanie zmarszczek
 • Likwidacja podwójnego podbródka i zwisających policzków
 • Redukcja worków pod oczami
 • Ujędrnienie skóry
 • Szybkie odmłodzenie tkanki
wygładzenie zmarszczek

Główną przyczyną osłabienia tkanki łącznej na twarzy i w okolicy dekoltu jest ograniczona wydajność czynności tkanki oporowej, niższe krążenie krwi włośniczkowej oraz związane z tym niedostateczne zaopatrzenie w tlen oraz ważne endogenne składniki odżywcze. Tkanka łączna służy również jako zbiornik wody, dlatego dla świeżego i zdrowego wyglądu szczególnie ważne jest picie dużej ilości płynów. Z reguły w organizmie znajduje się wystarczająco dużo niezbędnych dla skóry substancji i składników odżywczych. Jednak wraz z wiekiem często dostają się one do komórek tylko w ograniczonym zakresie.

Terapia PPT/M z urządzeniem Pneumatron® 200 aktywuje krążenie krwi w skórze, a poprzez przepływ limfy stymuluje w sposób trwały i intensywny dostarczanie składników odżywczych oraz odprowadzanie produktów końcowych przemiany materii. Obciążające skórę substancje szkodliwe i mediatory zapalne są eliminowane przez krew i limfę oraz transportowane do organów detoksykacyjnych i wydalniczych organizmu.

Metabolizm tkanek jest silnie aktywowany, dzięki czemu skóra może lepiej wchłaniać i wykorzystywać witaminy, minerały i hormony obecne w organizmie. PPT/M regeneruje tkanki, ujędrnia skórę i poprawia jej wygląd. Ponieważ podczas używania urządzenia Pneumatron® 200 pory się lekko otwierają, to ten masaż poprawia efektywność wmasowywania przez skórę środków odżywczych z preparatów leczniczych i kosmetycznych. Jednocześnie martwe komórki skóry są delikatnie usuwane i gromadzą się na brzegu bańki. Dlatego nawet przy bardzo wrażliwej skórze może następować delikatne złuszczanie niepowodujące jej podrażniania. Profesjonalne urządzenie do redukcji zmarszczek, jakim jest oferowany przez nas masażer pozwoli w łagodny sposób poprawić wygląd cery.

Szyja i dekolt

• Młodszy wygląd • Ujędrnianie tkanki łącznej • Przywrócenie elastyczności leczenie powięzi

Oznaki starzenia się szyi i dekoltu stają się niestety bardzo szybko widoczne. Właśnie w tych regionach skóra ma mało gruczołów łojowych i podskórnej tkanki tłuszczowej. Prowadzi to do jej szybszego wysychania. Promieniowanie słoneczne i wolne rodniki sprzyjają przedwczesnemu starzeniu się skóry, ponieważ płyny nie mogą być tutaj dobrze przechowywane. W rezultacie włókna elastyczne w tym obszarze również bardzo szybko wiotczeją. Przy pomocy urządzenia Pneumatron® 200 można delikatnie i skutecznie poprawiać wchłanianie biostymulujących preparatów i ujędrniać tkankę łączną. Wskutek delikatnego pneumatycznego masażu pulsacyjnego zwiększona cyrkulacja krwi sprawia, że skóra wydaje się bardziej jędrna, a tkanka zyskuje na sprężystości i elastyczności.

Lipodemia

 • Zapobieganie bólom
 • Redukcja uczucia ciężkości w nogach

Miliony kobiet cierpi na chorobę zwaną lipodemią. Choroba postępuje i zwykle zaczyna się od zmian hormonalnych (dojrzewanie, ciąża, menopauza). Również silny przyrost masy ciała i utrzymujący się stres sprzyjają pojawieniu się i rozwojowi lipodemii.

Zaburzenia dystrybucji tłuszczu wpływają głównie na uda, okolice pośladków i bioder, wnętrze stawów kolanowych i podudzia. W zaawansowanym stadium lipodemią dotknięte są również często ramiona; zgodnie z doświadczeniem pacjentów dzieje się to najczęściej od etapu II wzwyż. Lipodemia oszczędza stopy i dłonie, powodując że tkanka tłuszczowa zwisa nad nimi i tworzy coś w rodzaju kołnierza. W miejscach dotkniętych przypadłością nawet lekki nacisk jest bolesny dla pacjentów, występuje także skłonność do powstawania siniaków.

Lipodemia może być bolesna w zależności od stopnia jej zaawansowania. Przebieg choroby dzieli się na trzy etapy, a w trakcie jej trwania można stosować metody wpływające na łagodzenie objawów. Pneumatyczna terapia pulsacyjna może być również stosowana przez samych pacjentów na każdym etapie. Terapia łagodzi ból, delikatnie odblokowuje poddawane zabiegom obszary i w ten sposób zmniejsza uczucie ciężkości nóg.

Niezbędne jest regularne stosowanie terapii PPT/M. Należy też zastosować odpowiednią dietę niskobiałkową. W przypadku pojawienia się lipodemii nie jest wskazane nadmierne uprawianie sportu, aby nie przeciążyć całego układu limfatycznego. Warte polecenia są: lekki nordic walking, pływanie i spacery.

Choroby skóry

 • Poprawa kondycji i wyglądu skóry w przypadku chorób: łuszczyca, pokrzywka, półpasiec, atopowe zapalenie skóry, alergie skórne, trądzik i uszkodzenia skóry wskutek oparzeń lub poparzeń chemicznych
 • Szybkie gojenie się podrażnień skóry
poprawa kondycji skóry

Wiele chorób skóry może rozwinąć się w wyniku zaburzeń funkcji wydalniczych organizmu. Są one zaburzeniami regulacyjnymi układu odpornościowego. Również stres może mieć negatywny wpływ na istniejące choroby skórne. Końcowe produkty przemiany materii, a także substancje szkodliwe obecne w żywności i środowisku naturalnym gromadzą się w organizmie i są odprowadzane przez skórę. Przeciążony organizm reaguje egzemą skóry, sączącymi wypryskami i złuszczaniem.

Terapia PPT/M z zastosowaniem urządzenia Pneumatron® 200 stymuluje drenaż limfatyczny i krążenie krwi podczas naturalnego odprowadzania substancji szkodliwych. Im intensywniej tkanka podskórna jest perfundowana i aktywowana, tym szybciej może rozpocząć się widoczne gojenie podrażnień skóry.

Dodatkowe leczenie całej powierzchni tkanek pleców jest bardzo ważne, ponieważ znajduje się tutaj wiele stref o zwiększonej wrażliwości (strefy Heada), które są połączone poprzez system nerwowy z narządami wydalniczymi. W celu pobudzenia drenażu limfatycznego i naczyń krwionośnych wskazane jest również wykonywanie zabiegów na wewnętrznych powierzchniach rąk i nóg. Terapia PPT/M może być również stosowana w przypadku innych chorób skóry, niż wymienione powyżej dolegliwości.

Trądzik

 • Głęboko oczyszczające działanie
 • Złagodzenie blizn
 • Ładniejszy wygląd skóry
leczenie trądziku

Trądzik występuje głównie u osób w wieku od 13 do 23 lat, ale ze względu na zaburzenia hormonalne lub metaboliczne może on utrzymywać się także u dorosłych osób. Niestety, po wygojeniu się krost trądzikowych często pozostają małe blizny, które sprawiają że skóra nie wygląda ładnie. Przy pomocy terapii PPT/M można delikatnie otworzyć zatkane wyloty porów. Mediatory zapalne są odprowadzane poprzez zwiększony przepływ krwi i pobudzenie przepływu limfatycznego. Po pierwszych zabiegach może wystąpić początkowe pogorszenie, które jednak stopniowo ustępuje przy regularnym wykonywaniu zabiegów przy pomocy urządzenia Pneumatron® 200. Skóra staje się czystsza i zdrowsza. Małe blizny można załagodzić poprzez delikatne pulsujące rozciąganie, dzięki czemu wygląd skóry ulega znacznej poprawie.

Wskutek pulsującego efektu ssania w bańce rozpoczyna się natychmiast sięgające głęboko oczyszczanie skóry, co uwidacznia się w postaci zbierających się w bańce martwych komórek skóry. Pod koniec sesji zabiegowej można łatwo usunąć pozostałości szczególnie głęboko leżących zaskórników. Oprócz zewnętrznego działania oczyszczającego, stosowanie PPT/M aktywuje drenaż limfatyczny, który w przypadku trądziku jest szczególnie ważny. Może to przeciwdziałać ponownemu rozwojowi trądziku.

Blizny

 • Spłycenie blizn
spłycanie blizn

Blizny mogą wykazywać skłonności do nadwrażliwości, tworzenia zrostów i wybrzuszeń. W celu mobilizacji blizny, która poprawia jej gojenie, zaleca się wykonywanie delikatnych zabiegów przy pomocy urządzenia Pneumatron® 200 przed planowanym zabiegiem operacyjnym. Masażu nie można stosować bezpośrednio na niezagojone rany, jednak warto stymulować okoliczne tkanki, w celu pobudzenia krążenia ogólnego. Gdy tylko blizna całkowicie się zagoi, można stosować terapię PPT/M.
Stosowanie PPT/M powoduje rozluźnienie i rozkurczenie struktur tkanki mięśniowej oraz pobudzenie komórkowych procesów metabolicznych. Wskutek pulsacji zrośnięta i zagęszczona tkanka powięzi jest delikatnie, bezboleśnie rozciągana oraz mobilizowana. Następuje pobudzenie krążenia płynów, co działa regenerująco i ochronnie na tkankę. W ten sposób wspierane są naturalne procesy prowadzące do gojenia się ran.