Skip to content

Medycyna estetyczna

Oprócz bolesnych, inwazyjnych i kosztownych zabiegów istnieje bezinwazyjny i bezbolesny sposób, aby skóra wyglądała na jędrniejszą, młodszą i piękniejszą. To terapia PPM.

W świecie kosmetologii stosowane są różne metody, dzięki którym ciało i cera stają się piękniejsze i zdrowsze. Gabinety kosmetyczne i medycyny estetycznej oferują także wiele zabiegów przeciwstarzeniowych.

Pneumatyczny masaż pulsacyjny to skuteczny sposób na poprawę kondycji skóry.

Cellulit

  • Gładka i jędrna skóra
  • Pobudzenie układu limfatycznego
  • Oczyszczenie tkanki tłuszczowej
  • Aktywizacja komórek skóry i rewitalizacja tkanek
masaż na cellulit Na cellulit cierpią przeważnie kobiety. Oprócz różnic hormonalnych jest to spowodowane specjalną strukturą ich tkanki łącznej, znajdującej się pomiędzy mięśniami a skórą. Struktura żeńskich włókien tkanki łącznej przebiega prostopadle  do powierzchni skóry. W rezultacie komórki tłuszczowe mogą się łączyć i jako zbiór komórek wypychać się w kierunku powierzchni skóry, gdzie stają się widoczne jako niepożądane wgniecenia. Dlatego przybranie na wadze zawsze przyczynia się do pogorszenia wyglądu skóry z powodu cellulitu. Rozstępy ciążowe rozwijają się głównie w wyniku osłabienia czynności przemiany materii w obrębie podskórnej tkanki łącznej. Dlatego wsparcie i aktywacja komórek skóry są jednoznacznie pierwszoplanowym celem każdego zabiegu. Celem PPT/M jest rozpuszczenie złogów tłuszczu, nagromadzonej wody, produktów końcowych przemiany materii w tkance podskórnej oraz wypłukanie ich poprzez skuteczne pobudzenie metabolizmu komórkowego i limfy. W ten sposób może następować rewitalizacja i regeneracja obszarów tkanek i skóry.

Ujędrnienie ciała

• Ujędrnienie tkanki • Odzyskanie witalności i elastyczności • Ukrwienie mięśni ujędrnienie ciała Ujędrnienie brzucha Po ciążach lub utracie wagi często pozostaje na brzuchu „fartuszek skórny”. Przy pomocy wielofunkcyjnego masażera terapeutycznego Pneumatron® można wspomóc ponowne ujędrnienie tego sprawiającego problemy obszaru. Po lub w czasie ciąży albo po silnej utracie wagi, z powodu ekstremalnego rozciągnięcia skóry w okolicy brzucha mogą początkowo wystąpić niebieskawe smugi. 70%-90% mam ma niebieskawe lub czerwonawe migoczące pęknięcia w tkance podskórnej na klatce piersiowej, brzuchu, biodrach lub pośladkach. Wykonanie masażu za pomocą masażera pulsacyjnego  Pneumatron® Therm można złagodzić niebiesko-czerwone rozstępy. Ujędrnienie ramion Wiele kobiet ma po odchudzaniu lub najpóźniej od osiągnięcia wieku średniego problemy ze zwiotczałą skórą na ramionach. Oprócz odpowiednich ćwiczeń mięśni, pulsacyjny masaż pneumatyczny wspomaga przepływ limfy i delikatnie oraz trwale napina skórę w tym często bardzo wrażliwym obszarze. Ujędrnienie piersi Szczególnie w zewnętrznej górnej ćwiartce kobiecej piersi mogą się z czasem gromadzić i osiadać końcowe produkty przemiany materii oraz uwarunkowane środowiskowo substancje szkodliwe. Niestety jest to również obszar tkanki, w którym najczęściej stwierdza się raka piersi (około 50% diagnoz raka piersi dotyczy tego obszaru). Te zrosty i stwardnienia wpływają na krążenie płynów w tkankach oraz dostarczanie tlenu i składników odżywczych. Przepływ limfy zmniejsza się, a tkanka piersi traci witalność i elastyczność. Przy pomocy PPT/M udaje się w sposób naturalny uaktywniać metabolizm tkanki klatki piersiowej, ponieważ zabiegi pobudzają i wspierają prędkość przepływu krwi i płynu śródmiąższowego. Sprzyja to usuwaniu nagromadzonych lokalnie produktów końcowych przemiany materii w tkance piersi. Głównym celem stosowania PPT/M do piersi jest aktywizacja piersiowych węzłów chłonnych i związane z tym pobudzenie dróg drenażu limfatycznego. Jednocześnie mięśnie klatki piersiowej mogą być lepiej zaopatrywane w krew i składniki odżywcze.

Kondycja skóry głowy

• Poprawa kondycji włosów • Zahamowanie wypadania włosów • Skuteczne zaopatrzenie w substancje odżywcze cebulek włosów • Pobudzenie porostu włosów poprawa kondycji włosów W przypadku zaburzeń porostu włosów lub ich wypadania najważniejszym celem pozostaje stymulacja specyficznych dla porostu włosów składników odżywczych w skórze głowy. Tylko wystarczające i szybko działające podstawowe zaopatrzenie cebulek włosów w te składniki może zatrzymać wypadanie włosów i pobudzać ich zdrowy wzrost. Przy pomocy urządzenia Pneumatron® można przyjemnie i delikatnie pobudzać ukrwienie cebulek włosów, bez ich uszkadzania lub wyrywania pozostałych na głowie włosów. Przy pomocy urządzenia Pneumatron® bańki delikatnie ślizgają się po głowie zarówno w obszarach owłosionych, jak i pozbawionych włosów. Terapia PPT/M przy pomocy urządzenia Pneumatron® może pobudzać naczynia zasilające i aktywować dopływ substancji odżywczych do mieszków włosowych w tkance skóry głowy. Dzięki przyspieszeniu krążenia krwi w drobnych naczyniach włosowatych mieszki włosowe i cebulki włosów w skórze głowy są intensywniej zaopatrywane w ważne składniki odżywcze i tlen. Skóra głowy może się zregenerować – porost włosów jest pobudzany w naturalny sposób. Stosowanie PPT/M jest również możliwe na bardzo gęstych włosach.

Twarz

• Wygładzanie zmarszczek
• Likwidacja podwójnego podbródka i zwisających policzków
• Redukcja worków pod oczami
• Ujędrnienie skóry
• Szybkie odmłodzenie tkanki

wygładzenie zmarszczek

Główną przyczyną słabej tkanki łącznej na twarzy i w okolicy dekoltu jest ograniczona wydajność czynności tkanki oporowej, niższe krążenie krwi włośniczkowej oraz związane z tym niedostateczne zaopatrzenie w tlen, oraz ważne endogenne składniki odżywcze tkanek. Tkanka łączna służy również jako zbiornik wody, dlatego dla świeżego i zdrowego wyglądu szczególnie ważne jest picie dużej ilości płynów.
Z reguły w organizmie znajduje się wystarczająco dużo niezbędnych dla skóry substancji i składników odżywczych. Jednak wraz z wiekiem często dostają się one tylko w ograniczonym zakresie do komórek tkankowych.

Terapia PPT/M z urządzeniem Pneumatron® aktywuje krążenie krwi w skórze, a poprzez przepływ limfy stymuluje w sposób trwały i intensywny dostarczanie składników odżywczych oraz odprowadzanie produktów końcowych przemiany materii.
Obciążające substancje szkodliwe i mediatory zapalne wydzielają się szczególnie z tkanki skóry, są przyspieszane przez strumień krwi i limfy oraz transportowane do własnych organów detoksykacyjnych i wydalniczych organizmu.
Metabolizm tkanek jest silnie aktywowany, skóra może lepiej wchłaniać i wykorzystywać witaminy, minerały i hormony obecne w organizmie. PPT/M szybciej regeneruje tkanki oraz skórę, ujędrnia skórę i poprawia jej wygląd.
Ponieważ podczas używania urządzenia Pneumatron® pory się lekko otwierają, to ten masaż nadaje się bardzo dobrze do dodatkowego wmasowywania przez skórę środków odżywczych z ampułek i tynktur. Jednocześnie martwe komórki skóry są delikatnie usuwane i gromadzą się na brzegu bańki. Dlatego nawet przy bardzo wrażliwej skórze może następować delikatne złuszczanie niepowodujące jej podrażniania.

Szyja i dekolt

• Młodszy wygląd • Ujędrnianie tkanki łącznej • Przywrócenie elastyczności leczenie powięzi Oznaki starzenia się szyi i dekoltu stają się niestety bardzo szybko widoczne. Właśnie w tych regionach skóra ma mało gruczołów łojowych i podskórnej tkanki tłuszczowej. Prowadzi to do jej szybszego wysychania. Promieniowanie słoneczne i wolne rodniki sprzyjają temu przedwczesnemu starzeniu się skóry, ponieważ płyny nie mogą być tutaj dobrze przechowywane. W rezultacie włókna elastyczne w tym obszarze również bardzo szybko wiotczeją. Przy pomocy urządzenia Pneumatron® można delikatnie i skutecznie wprowadzać ampułki z płynem lub serum i ujędrniać tkankę łączną. Wskutek delikatnego pneumatycznego masażu pulsacyjnego zwiększona cyrkulacja krwi sprawia, że skóra wydaje się bardziej jędrna, a tkanka zyskuje na sprężystości i elastyczności.

Lipodemia

• Zapobieganie bólom
• Redukcja uczucia ciężkości w nogach

Miliony kobiet cierpi na chorobę zwaną lipodemią. Choroba postępuje i zwykle zaczyna się od zmian hormonalnych (dojrzewanie, ciąża, menopauza). Również silny przyrost masy ciała i utrzymujący się stres sprzyjają lipodemii.
Występujące zaburzenia dystrybucji tłuszczu wpływają głównie na uda, okolice pośladków i bioder, wnętrze stawów kolanowych i podudzia. W zaawansowanym stadium lipodemią dotknięte są również często ramiona; zgodnie z doświadczeniem pacjentów dzieje się to najczęściej od etapu II wzwyż. Lipodemia oszczędza stopy i dłonie, powodując że tkanka tłuszczowa zwisa nad nimi i tworzy coś w rodzaju kołnierza. Nawet lekki nacisk jest bolesny dla pacjentów, występuje także skłonność do powstawania siniaków.

Lipodemia jest bolesna w zależności od stopnia jej zaawansowania. Dzieli się ją na trzy etapy i w trakcie jej trwania można na nią wpływać łagodząco.Pneumatyczna terapia pulsacyjna może być również stosowana przez samych pacjentów na każdym etapie. Terapia łagodzi ból, delikatnie odblokowuje poddawane zabiegom obszary i w ten sposób zmniejsza ciężar nóg.

Niezbędne jest regularne stosowanie terapii PPT/M. Podobnie należy zwrócić uwagę na dietę niskobiałkową. W przypadku pojawienia się lipodemii nie jest wskazane nadmierne uprawianie sportu, aby nie przeciążyć całego układu limfatycznego. Warte polecenia są: lekki nordic walking, pływanie i spacery.

Choroby skóry

• Poprawa kondycji i wyglądu skóry w przypadku chorób: łuszczyca, pokrzywka, półpasiec, atopowe zapalenie skóry, alergie skórne, trądzik i uszkodzenia skóry wskutek oparzeń lub poparzeń chemicznych
• Szybkie gojenie się podrażnień skóry

poprawa kondycji skóry

Wiele chorób skóry może rozwinąć się w wyniku zaburzeń wydalniczych organizmu i są one zaburzeniami regulacyjnymi układu odpornościowego. Poza tym stres może mieć również negatywny wpływ na istniejące choroby skórne. Końcowe produkty przemiany materii, a także substancje szkodliwe obecne w żywności i środowisku naturalnym gromadzą się w organizmie i są odprowadzane przez skórę. Przeciążony organizm reaguje egzemą skóry, sączącymi wypryskami i złuszczaniem.

Terapia PPT/M z zastosowaniem urządzenia Pneumatron® stymuluje drenaż limfatyczny i krążenie krwi podczas naturalnego odprowadzania substancji szkodliwych. Im intensywniej tkanka podskórna jest perfundowana i aktywowana, tym szybciej może rozpocząć się widoczne gojenie podrażnień skóry.

Dodatkowe leczenie całej powierzchni tkanek pleców jest bardzo ważne, ponieważ znajduje się tutaj wiele stref odruchowych (strefy Heada), które są połączone poprzez segmenty skóry z narządami wydalniczymi. W celu pobudzenia drenażu limfatycznego i naczyń krwionośnych wskazane jest również wykonywanie zabiegów na wewnętrznych powierzchniach rąk i nóg.
Terapia PPT/M może być również stosowana w przypadku innych chorób skóry, niż wymienione powyżej dolegliwości.

Trądzik

• Głęboko oczyszczające działanie
• Złagodzenie blizn
• Ładniejszy wygląd skóry

leczenie trądziku
Trądzik występuje głównie u osób w wieku od 13 do 23 lat, ale ze względu na zaburzenia hormonalne lub metaboliczne może on utrzymywać się także u dorosłych osób. Niestety, po wygojeniu się krost trądzikowych często pozostają małe blizny, które sprawiają że skóra nie wygląda ładnie. Przy pomocy terapii PPT/M można delikatnie otworzyć zatkane wyloty porów. Mediatory zapalne są odprowadzane poprzez zwiększony przepływ krwi i pobudzenie przepływu limfatycznego. Po pierwszych zabiegach może wystąpić początkowe pogorszenie, które jednak stopniowo ustępuje przy regularnym wykonywaniu zabiegów przy pomocy urządzenia Pneumatron®. Skóra staje się czystsza i zdrowsza.
Małe blizny można załagodzić poprzez delikatne pulsujące rozciąganie, dzięki czemu wygląd skóry ulega znacznej poprawie.
Wskutek pulsującego efektu ssania w bańce rozpoczyna się natychmiast sięgające głęboko oczyszczanie skóry, co uwidacznia się w postaci zbierających się w bańce martwych komórek skóry.
Pod koniec sesji zabiegowej można łatwo usunąć pozostałości szczególnie głęboko leżących zaskórników. Oprócz zewnętrznego działania oczyszczającego, stosowanie PPT/M aktywuje drenaż limfatyczny, który w przypadku trądziku jest szczególnie ważny i zapobiegawczy. Może to przeciwdziałać ponownemu rozwojowi trądziku.

Blizny

• Spłycenie blizn

spłycanie blizn

Blizny mogą mieć skłonności do nadwrażliwości, tworzenia się zrostów i wybrzuszeń. Często występuje ograniczona mobilność i wtedy zaleca się wykonywanie odpowiednio wcześniej zabiegów przy pomocy urządzenia Pneumatron®. Gdy tylko blizna całkowicie się zagoi, można stosować terapię PPT/M.
Stosowanie PPT/M powoduje rozluźnienie i rozkurczenie struktur tkanki mięśniowej oraz pobudzenie komórkowych procesów metabolicznych. Wskutek pulsacji zrośnięta i zagęszczona tkanka powięzi jest delikatnie, bezboleśnie rozciągana oraz mobilizowana. Następuje pobudzenie krążenia płynów, co działa regenerująco i ochronnie na tkankę. W ten sposób wspierane są własne procesy organizmu gojenia się ran.