Skip to content

Masaż bańką chińską

Masaż bańką chińską to znana i skuteczna metoda wspomagająca terapię wielu dolegliwości. Znajduje też zastosowanie w kosmetologii, gdyż poprawia jędrność i wygląd skóry. Elektryczna bańka chińska stanowi połączenie sprawdzonej metody terapeutycznej z nowoczesną technologią. Klasyczne bańki wykonane są ze szkła i wymagają podgrzewania. Obecnie coraz częściej wykorzystuje się bezpieczniejsze bańki próżniowe oraz wygodne w użyciu bańki silikonowe lub gumowe. Działanie wszystkich rodzajów oparte jest o wytwarzanie podciśnienia. Elektryczna bańka chińska generuje je automatycznie, może również pełnić funkcję urządzenia do magnetoterapii bądź terapii światłem.

Urządzenie Pneumatron® 200 to połączenie masażu pneumatycznego, baniek chińskich oraz drenażu limfatycznego. Dzięki temu aparat wykazuje jeszcze większą skuteczność niż klasyczne metody. Przynosi ulgę w bólu pleców czy stawów, pomaga w bólach migrenowych czy reumatycznych. Podobnie jak tradycyjny masaż bańką chińską, nasz masażer poprawia krążenie krwi i limfy. Dzięki temu nasila naturalne procesy odnowy komórek, korzystnie wpływa na odżywienie tkanek, a także eliminację niepożądanych składników z macierzy międzykomórkowej.

Urządzenie do masażu pleców – Gdynia

Ból pleców to dolegliwość, która dotyka dzisiaj wielu ludzi. Gdy występuje, najczęściej wyłącza chorego z codziennych obowiązków i uniemożliwia spokojny, regenerujący sen. Tego typu ból często bierze się z siedzącego trybu życia, który prowadzi człowiek XXI wieku. Nie bez znaczenia jest również wszechobecny stres, niewielka aktywność fizyczna czy nieprawidłowa postawa ciała. Tego rodzaju ból ustępuje po dłuższym odpoczynku, relaksującym masażu lub ćwiczeniach. Jeśli jednak tak się nie stanie albo dolegliwości bólowe regularnie nawracają i powodują coraz większy dyskomfort, należy rozważyć istnienie innej, być może poważniejszej, przyczyny bólu pleców.

Przyczyny bólu pleców:

 • nieprawidłowo dobrany materac = niewłaściwa pozycja w czasie snu,
 • codzienne noszenie obuwia na wysokich obcasach,
 • urazy,
 • nabyte wady kręgosłupa tj. np. skolioza,
 • przeciążenie więzadeł lub mięśni poprzez niewłaściwy sposób podnoszenia ciężarów,
 • chorobę zwyrodnieniową stawów.
Pneumatyczny masaż pulsacyjny na ból pleców

Masaż bańką chińską jest sprawdzoną metodą w terapii bólu pleców o różnej etiologii. Dużym wsparciem przy leczeniu powyższych dolegliwości jest też urządzenie do pneumatycznego masażu pleców.
Terapia PPT/M z użyciem wielofunkcyjnego masażera terapeutycznego Pneumatron® 200 usuwa przyczyny bólu dzięki aktywacji własnych zdolności leczniczych organizmu poprzez rozluźnienie tkanek i zwiększony przepływ krwi do najmniejszych  naczyń i mięśni. Lepiej zaopatrzone komórki wykazują prawidłowy metabolizm i aktywują mechanizmy naprawcze.

Tradycyjne bańki chińskie sprzyjają poprawie krążenia w naczyniach krwionośnych i limfatycznych. Działają jednak powierzchownie, nie dając możliwości dotarcia do głęboko położonych tkanek. Inaczej jest w przypadku urządzenia Pneumatron® 200, sprawdzającego się nawet przy masażu tkanek głębokich. Wskutek zwiększonego przepływu krwi w najmniejszych naczyniach i mięśniach tkanka jest rozluźniana i lepiej zaopatrywana. Zlepy są rozpuszczane, a poprzez zwiększone krążenie krwi składniki odżywcze są dostarczane do dotkniętych dolegliwością części ciała. Dodatkowo poprzez zwiększoną prędkość przepływu krwi i limfy tkanki uzyskują wsparcie w odprowadzaniu mediatorów zapalnych.

Studium kliniczne potwierdza także pozytywny wpływ sprzętu do masażu pleców Pneumatron® 200 w niwelowaniu dolegliwości bólowych kręgosłupa szyjnego.

Możliwe jest również stosowanie urządzenia do masażu pleców na włosach w obszarze karku oraz u podstawy czaszki.

 • Zabieg można wykonywać w pojedynkę na sobie lub na partnerze.
 • Należy wybrać odpowiednie bańki i wygładzać nimi całe plecy. Dzięki zastosowanym wcześniej olejkom do masażu bańki powinny swobodnie przesuwać się po skórze pleców.
 • Urządzenie od masażu pleców Pneumatron® 200 można stosować również na kręgosłup, ponieważ podczas trwania zabiegu nie jest wywierany żaden nacisk.
 • Terapia PPT/M działa do 48 godzin.
 • Po pierwszym zabiegu może dojść do czasowego nasilenia dotychczasowych objawów. Jest to zjawisko całkowicie naturalne.
 • Zabiegi zaleca się wykonywać około 2-3 razy w tygodniu.
 • Zabieg jest bardziej efektywny, jeżeli pacjent wypije bezpośrednio przed, jak i po jego wykonaniu dużą szklankę wody lub niesłodzonej herbaty ziołowej.
 • Podczas pierwszych zabiegów należy stosować niską intensywność stymulacji. Zabieg zawsze powinien być przyjemny, a to odczucie jest bardzo indywidualne u każdego pacjenta.
 • W przypadku ustawienia zbyt wysokiej intensywności lub wykonywania zabiegu z użyciem urządzenia do masażu pleców Pneumatron® 200 przez bardzo długi czas w jednym miejscu może dojść do utworzenia się krwiaka, który następnie jest rozkładany przez organizm w ciągu kilku dni. Powracając do zabiegów po okresie odpoczynku, należy wybrać krótszy czas trwania zabiegu i niższe ustawienia intensywności.
 • Składniki odżywcze są dostarczane do chorych części ciała poprzez zwiększone krążenie krwi, a usuwanie mediatorów stanu zapalnego jest wspierane przez zwiększoną prędkość przepływu krwi i limfy.