Skip to content

Powięź

Przyjemnie pulsujące ssanie i uwalnianie tkanek poprzez Pneumatron® 200 rozszerza powięź i zwiększa jej elastyczność.

Ogólna sztywność, ból w okolicy karku, pleców i nóg jest często wywoływany przez zlepione i zbite powięzi, układ tkanek, który utrzymuje cały nasz organizm. Praca w pozycji siedzącej, zbyt mało ruchu i zła postawa wpływają na ruchliwość i witalność.

Przy pomocy urządzenia Pneumatron® można przywrócić elastyczność powięzi poprzez delikatne impulsy, które zwiększają krążenie krwi oraz rozluźnić zlepy i złagodzić ból mięśni. Przyjemnie pulsujące ssanie rozszerza powięzi i znakomicie zwiększa ich elastyczność. Jednocześnie tkanka jest mocno zaopatrywana w krew dostarczającą własne składnikami odżywcze organizmu, a mediatory zapalne są odprowadzane. Powięzi pacjenta znów stają się elastyczne i rozciągliwe.

Pneumatron® pomaga w przyjemny i prosty sposób w dolegliwościach powięziowych pacjentów.

Zabieg

PPM może być stosowana na całym ciele. Przy pomocy urządzenia Pneumatron® można przez kilka minut wykonywać zabieg w jednym miejscu lub „prowadzić” bańki przez poddawane zabiegowi obszary ciała używając przy tym olejków do masażu.

PPM działa do 48 godzin. Zabiegi około 2-3 razy w tygodniu.

Zabieg jest bardziej efektywny, jeżeli pacjent wypije bezpośrednio przed i po zabiegu dużą szklankę wody lub niesłodzonej herbaty ziołowej.
W przypadku ustawienia zbyt wysokiej intensywności lub wykonywania zabiegu z użyciem urządzenia Pneumatron® przez bardzo długi czas w jednym miejscu może dojść do utworzenia się krwiaka. Krwiaki są rozkładane przez organizm w ciągu kilku dni. Następnie wybrać krótszy czas trwania zabiegu i niższe ustawienia intensywności. Na początku stosować niską intensywność. Zabieg powinien zawsze być przyjemny, a to odczucie jest bardzo indywidualne u każdego pacjenta.