Skip to content

Ramię

Leczenie za pomocą Pneumatron® 200 pomaga pozbyć się bólu ramienia i osiągnąć lepszą jakość życia.

Ból ramienia, spowodowany na przykład urazami sportowymi czy zapaleniem kości i stawów, nie tylko utrudnia wykonywanie codziennych czynności, ale także zakłóca sen w nocy. Ból ten może przerodzić się w przewlekły i powodować coraz większy dyskomfort życia.

Dzięki terapii PPM z użyciem urządzenia Pneumatron® 200 możliwe jest usunięcie przyczyny bólu, dzięki aktywacji własnych zdolności leczniczych organizmu poprzez rozluźnienie tkanek i zwiększony przepływ krwi do naczyń i mięśni.

Przy pomocy wielofunkcyjnego masażera terapeutycznego Pneumatron® można przerwać cykl bólu poprzez aktywizację sił samoleczenia organizmu wskutek zwiększenia dopływu krwi do najmniejszych naczyń i mięśni. W rezultacie następuje lepsze rozpuszczanie zlepów i zapewnione jest zwiększenie zaopatrzenia w składniki odżywcze.

W przypadku zwapnienienia okołobarkowego Pneumatron® może wspierać usuwanie ogniska zwapnienia. Poprzez zwiększenie szybkości przepływu krwi w naczyniach włosowatych i limfatycznych następuje również wsparcie organizmu w procesie usuwania mediatorów zapalnych. W przypadku artrozy pulsacja powoduje lepsze zaopatrzenie chrząstki stawowej w stawie we własne składniki odżywcze organizmu, zmniejszając w ten sposób degradację masy chrząstki. Zabiegi przy pomocy urządzenia Pneumatron® powodują odczuwalne odciążenie pacjenta podczas jego funkcjonowania w życiu codziennym i pomagają osiągnąć lepszą jakość życia.

 

Zwapnienie okołobarkowe, zespół bolesnego barku, artroza, stłuczenia i inne urazy sportowe 

Największą bańkę silikonową połączyć z pojedynczym wężem i przyłożyć ją bezpośrednio do barku z przyjemną dla pacjenta intensywnością. Pozwolić bańce pulsować przez około 3 do 5 minut. Następnie wziąć mniejszą bańkę i przesuwać ją gwiaździście od środka barku do pachy.
Można pracować z użyciem olejku lub kremu do masażu. Zaleca się również stosowanie specjalnych „olejków przeciwbólowych”. W przypadku alergii należy zwracać uwagę na ich składniki. Po zabiegu wykonywać lekkie ruchy obrotowe i kazać pacjentowi obracać ramieniem we wszystkich kierunkach, na ile pozwala na to jego odczucie bólu.

PPM działa do 48 godzin. Po pierwszym zabiegu może dojść do pogorszenia! Zabiegi około 2-3 razy w tygodniu.

Zabieg jest bardziej efektywny, jeżeli pacjent wypije bezpośrednio przed i po zabiegu dużą szklankę wody lub niesłodzonej herbaty ziołowej.
W przypadku ustawienia zbyt wysokiej intensywności lub wykonywania zabiegu z użyciem urządzenia Pneumatron® przez bardzo długi czas w jednym miejscu może dojść do utworzenia się krwiaka. Krwiaki są rozkładane przez organizm w ciągu kilku dni. Następnie wybrać krótszy czas trwania zabiegu i niższe ustawienia intensywności. Na początku stosować niską intensywność. Zabieg powinien zawsze być przyjemny, a to odczucie jest bardzo indywidualne u każdego pacjenta.​