Skip to content

Rehabilitacja i fizjoterapia

Referencje

Osoby indywidualne

Niedawno skorzystałam z pneumatycznego masażu pulsacyjnego, który wykonywała Pani Aleksandra z MED&CARE. Poprosiłam o masaż moich pleców, ponieważ od dłuższego czasu doskwiera mi ich ból, zwłaszcza w dolnej partii, po pracy w ogródku i dłuższym staniu. Podeszłam do tego zabiegu dość sceptycznie, ponieważ wszelkie inne masaże nie przynosiły mi ulgi w dłuższym czasie. Po masażu bańkami termicznymi (pierwszy raz coś takiego mi zaproponowano) jestem bardzo miło zaskoczona. Ból pleców niemalże ustąpił, łatwiej wstaje mi się z łóżka, w nocy nie budzę się z powodu bólu. Polecę znajomym.

Monika, lat 41

Urządzenie Pneumatron® posiadam od 2002 roku. Z powodu pozycji siedzącej w pracy od lat miałam ogromne problemy z kręgosłupem w okolicy lędźwiowej. Zdjęcia rentgenowskie, MRI i pomiary kręgosłupa nie przyniosły wyjaśnienia ich przyczyny. Również masaże i fizjoterapia pomagały tylko przejściowo. Żaden lekarz nie mógł mi pomóc. W poczekalni mojego dentysty znalazłam przez przypadek informacje o urządzeniu Pneumatron®. Pracowała z nim jego żona, terapeutka. Chodziłam kilka razy w tygodniu na zabiegi i zauważyłam, jak bardzo mi one pomagały. Ale na dłuższą metę nie było mnie stać na pokrycie kosztów tego leczenia. Sprawiłam więc sobie sama to urządzenie i codziennie wykonywałam zabiegi. Po tygodniu ból zniknął i tak już zostało. Używam podwójnego węża i dwóch baniek silikonowych o średnicy 13 cm, które zakładam po obu stronach kręgosłupa i przesuwam od dołu do góry w określonych odstępach czasu, każdego ranka w sumie od 10 do 15 minut z wysoką intensywnością. Jestem teraz w wieku 87 lat i mam nadzieję, że Pneumatron@ w dalszym ciągu utrzyma mnie w dobrej formie.

Irmgard S
Rösrath

Praca z urządzeniem Pneumatron® należy do najważniejszych zabiegów w moim gabinecie medycyny naturalnej. Moje pozytywne doświadczenia: zabieg jest przyjemniejszy dla moich pacjentów i działa głębiej niż konwencjonalny, klasyczny ręczny masaż próżniowy. Moi pacjenci potwierdzają bez wyjątku, że bardzo lubią zabiegi przy pomocy urządzenia Pneumatron®. Moje pozytywne doświadczenia potwierdzają, że przy pomocy urządzenia Pneumatron® można szybko i trwale rozluźniać napięcia i pobudzać metabolizm. Używam urządzenia Pneumatron® do łagodnego usuwania blizn i drenażu limfatycznego. Już podczas zabiegu pacjenci odczuwają ulgę i poprawę samopoczucia, które utrzymuje się później przez dłuższy czas.

Barbara Stechert
Terapeutka, Braunschweig

Oprócz tradycyjnych baniek od kilku lat z dużym powodzeniem wykorzystujemy pneumatyczną terapię pulsacyjną przy pomocy urządzenia Pneumatron®. Stosując Pneumatron®, mogliśmy zebrać doświadczenia z leczenia ponad 1000 pacjentów z przewlekłymi zespołami bólowymi. Szczególnie we wskazaniach przewlekłego bólu karku, przewlekłego bólu dolnej części pleców i bolesnej artrozy kolan osiągaliśmy stale bardzo dobre wyniki w zmniejszaniu bólu i poprawie czynności organów. Ponadto terapia ta przynosiła dobre wyniki w zabiegach na tkance łącznej.

Prof. dr med. Andreas Michalsen
Ordynator Oddziału Medycyny Naturalnej w szpitalu im. Immanuela w Berlinie i beneficjent profesury fundacyjnej ds. klinicznej medycyny naturalnej w Instytucie Medycyny Społecznej, Epidemiologii i Ekonomiki Zdrowia Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Charité w Berlinie

12 lat temu poznałam Pneumatron® u mojego terapeuty i chiropraktyka. Cierpiałam na napięcie w okolicy kręgosłupa szyjnego, piersiowego i lędźwiowego. Miałem także zespół bolesnego lewego barku. Zabiegi chiropraktyczne i zastosowanie urządzenia Pneumatron® sprawiły, że po 10 godzinach zabiegów nie odczuwałam już żadnego bólu. Niestety mój terapeuta zmienił swoje miejsce zamieszkania, a moje dolegliwości po pewnym czasie znowu się pogorszyły. Tak więc w 2008 roku zdecydowałam się kupić sobie Pneumatron®. Ta inwestycja w pełni się opłaciła. Jak tylko pojawiają się nawet najmniejsze oznaki bólu, natychmiast stosuję zabieg bańkami ssącymi o średnicy 13 cm - i ból znów ustępuje.

Elfi K.
Langwedel

Używam Pneumatron® głównie przy stwardnieniach mięśni, napięciach, zlepach i lumbago, a także w przypadku naciągnięć, problemów z kręgosłupem i dolegliwości stawów. Szczególnie dobre doświadczenia miałem z zespołem niespokojnych nóg. W skrócie: to urządzenie przepracowało już u mnie wiele, wiele godzin, przynosząc mi wiele pozytywnych efektów.

Karl K.
Ochsenfurt

Gabinety rehabilitacyjne i fizjoterapeutyczne/Kluby sportowe

Pacjentka, której wykonywałam zabieg na plecy, była bardzo zadowolona. Zabieg ten oceniła jako dużo bardziej przyjemny niż manualna terapia bańkami. Efekty określiła jako zaskakujące. Praca aparatem Pneumatron bardzo odciąża terapeutę i stwarza wiele nowych możliwości terapii. Zdecydowanie polecam!!!

Beata, fizjoterapeutka, Kisielice

Przedstawiam odczucia pacjentów, jakie przekazali podczas wykonywania zabiegu. Siła ssąca odpowiednia, mile intensywne wrażenie pociągania. Po zabiegu rozluźnienie, zmniejszenie napięcia mięśniowego. Podczas zabiegu na twarz wrażenie pociągania, rozluźnienia, lepsza sprężystość skóry po zabiegu. Dla terapeuty przygotowanie tkanek przed główną terapią łatwy efekt bez użycia siły że strony terapeuty. Dziękuję bardzo za możliwość korzystania z aparatu Pneumatron.

Katarzyna, fizjoterapeutka, Choszczno

Pneumatron@ jest bardzo często stosowany w następujących terapiach, urazach lub problemach: podostre siniaki, krwiaki w obszarze tkanek miękkich, zmiany w obszarze mięśni, takie jak miogeloza, zaburzenia równowagi mięśni, stwardnienie. Lista możliwych zastosowań urządzenia Pneumatron@ może być dużo dłuższa. W połączeniu z innymi terapiami z obszaru fizjoterapii jesteśmy bardzo zadowoleni z Pneumatronu@ i nadal będziemy go używać tak często, jak będzie to konieczne.

Wolfgang Gebhardt
Dział Medyczny, FC Bayern München

Pneumatron@ 200 znacznie ułatwia nam terapię naszych piłkarzy. Zasadniczo używamy go do masowania naszych piłkarzy po masażu manualnym, który znacznie wzmacnia jego oddziaływanie, szczególnie przy bardzo napiętych i twardych mięśniach. Pneumatron@ 200 w szczególności stosuje się w następujących obszarach: rozluźnienie napięcia mięśniowego, chronicznych bóli lędźwiowych, zaburzenia kręgosłupa szyjnego, - ścięgna, więzadła, napięcia, naderwania mięśniowe, rehabilitacja po urazach sportowych. W przypadku urazów sprawdziła się zwłaszcza bańska silikonowa, która jest stosowana wokół miejsca urazu. Po 10 dniach terapię stosuje się bezpośrednio na urazie, ustawiając niską intensywność aparatu. Dzięki tej terapii unika się zatorów limfatycznych. Nasi zawodnicy odczuwają wyraźną ulgę w bólu. Dodatkowo, przy tych wszystkim korzyściach, masaż pleców za pomocą Pneumatron@ 200 zapewnia relaksację psychiczną, szczególnie ważną zarówno przed dużym wysiłkiem fizycznym, jak i po wyczerpujących meczach.

Peter Meier
Fizjoterapeuta, FC Hansa Rostock eV

Już na początku zawodów w Calgary Natalie Geisenberger mogła skorzystać ze skuteczności terapii PPT. Upadek podczas treningu w Whistler doprowadził do zerwania więzadła zewnętrznego prawej stopy, a także krwiaka i obrzęku łydki. Przyspieszając przepływ krwi i limfy, można było osiągnąć szybkie wchłanianie i regresję obrzęku. Bolesne napięcie lewej łydki wynikające z zaburzenia równowagi mięśniowej zostało szybko wyeliminowane dzięki głębokiemu i efektywnemu oddziaływaniu przesuwanych po powierzchni skóry aplikatorów. Dzięki takiej skuteczności, oprócz niezbędnego połączenia ze środkami fizjoterapeutycznymi, sportowiec mógł wystartować i zajął 2. miejsce w pierwszych zawodach Mistrzostw Świata.

Claus Alt
Fizjoterapeuta sportowy Natalie Geisenberger