Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów Medical SPA rozszerza ofertę zabiegów o masaż pulsującymi bańkami

Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów Medical SPA to jedyny obiekt uzdrowiskowy w województwie podlaskim, zlokalizowany
w Augustowie, niecałe 3 km od centrum miasta. Ośrodek oferuje zabiegi, które w znacznym stopniu usuwają ból oraz poprawiają zdrowie, kondycję i samopoczucie. Uzdrowisko rozszerzyło niedawno swoją ofertę o terapię z zastosowaniem urządzenia medycznego Pneumatron® 200.

Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów specjalizuje się w leczeniu chorób ortopedyczno-urazowych, reumatologicznych, schorzeń naczyń obwodowych, osteoporozy oraz terapiach podnoszących odporność. Masaże z wykorzystaniem pulsujących baniek będą uzupełnieniem stosowanych w ośrodku zabiegów rehabilitacyjnych, co z pewnością przełoży się na jeszcze większe zadowolenie kuracjuszy.

Pneumatron® 200 to nowoczesny sprzęt medyczny, który działa poprzez wytwarzanie przerywanej próżni. Podczas zabiegu tkanka jest najpierw wciągana przez impuls rozciągający, po czym urządzenie natychmiast przechodzi w fazę relaksacji (około 200 razy na minutę). W ten sposób tkanka wprawiana jest w ruch i wibracje. Działa bezpośrednio na skórę i mięśnie, a pośrednio na układ krwionośny i limfatyczny. Masaż bańkami pobudza system chłonny organizmu, rozluźnia tkanki, zwiększa przepływ krwi do naczyń i mięśni, pomaga przy obrzękach powstałych w wyniku urazów, zaburzeń krążenia lub w okresie braku aktywności fizycznej, a także w sytuacji zmagania się z dokuczliwym bólem. Urządzenie działa skutecznie, ale w sposób delikatny i przyjemny dla pacjenta.

Lecznicze zabiegi, wykonywane przez profesjonalny personel w bliskości natury, sprawiają, że goście ośrodka wracają z uzdrowiska bardzo zadowoleni z pobytu. Jesteśmy przekonani, że kuracjusze pokochają także rozluźniające zabiegi z zastosowaniem urządzenia Pneumatron® 200, które działają kojąco nie tylko na ciało, ale także na ducha.

Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów Medical SPA
tel.: +48 87 643 28 71
e-mail: recepcja.sanatorium@biavita.pl

Recommended Posts