Skip to content

Historia PPT/M

stefan deny
Stefan Deny (1922-1998)

Masaż to jeden z najstarszych zabiegów medycznych. Podobnie jak stawianie baniek – tradycyjny proces, który był z powodzeniem stosowany już w starożytnych Chinach.

Stefan Deny (1922-1998), lekarz i wynalazca, w sposób idealny połączył te dwie procedury. Podczas trwającego dekadę projektu badawczego wynalazł
i opracował nowoczesne, łatwe w użyciu urządzenie do wykonywania pneumatycznego masażu pulsacyjnego, które następnie opatentował.

Celem Stefana Deny było dotarcie do głębszych warstw tkanek z zastosowaniem urządzenia, pozwalającego przeprowadzić w ciele masaż pulsacyjny, który pionowo rozciąga tkankę od wewnątrz na zewnątrz.

Stefan Deny spędził wiele lat, testując różne systemy pomp (pompy tłokowe i pompy membranowe). W końcu doszedł do wniosku, że tylko pompa tłokowa może utrzymać pożądane tempo wibracji tkanek.

Swoje eksperymenty przeprowadzał przez długi czas, aby uzyskać odpowiednią częstotliwość, aż stwierdził, że optymalne ruchy mechaniczne i idealne drganie we wszystkich odcinkach tkanki osiąga się przy ok. 200 impulsach na minutę (około 3 Hz).

Poprzez optymalną stymulację układu limfatycznego przy jednoczesnym przyspieszeniu krążenia krwi, co umożliwia niniejsza metoda, osiągnięto w końcu poprawę ogólnego metabolizmu komórkowego struktury tkankowej.

Od tej pory wszystkie procesy samoleczenia i detoksykacji organizmu mogą przebiegać z większą dokładnością i szybciej dzięki nowej metodzie leczenia z użyciem pneumatycznego masażera pulsacyjnego.

Współczesne badania medyczne uznają istotny wpływ tkanki łącznej i powięzi na zdrowie. Swoim podejściem Stefan Deny znacznie wyprzedzał swoje czasy.

Działania, których podstawą była wiedza i kreatywność lekarza Stefana Deny, pioniera i wynalazcy pneumatycznego masażera pulsacyjnego, który opracował pierwszy prototyp opatentowanego urządzenia Pneumatron® 200, są z powodzeniem kontynuowane przez jego córkę, Barbarę Deny-Jahnke.

Dzisiaj firma Pneumed, założona przez Stefana Deny, jest ważnym graczem na rynku medycznym. Leczenie za pomocą takich urządzeń jak wielofunkcyjny masażer terapeutyczny Pneumatron® 200, czy Pneumatron® Therm przynosi relaks i przywraca radość życia.