Terapia pulsacyjna w zastosowaniach weterynaryjnych

Terapia pulsacyjna wykonywana za pomocą specjalistycznych urządzeń pomaga w leczeniu różnych schorzeń, zmniejsza dolegliwości bólowe i zwiększa komfort psychiczny. Choć stosowana jest w celu zniwelowania określonych bólów u ludzi, może być także używana w weterynarii. Tutaj przeczytasz, w jakich sytuacjach się sprawdza i jak można ją przeprowadzać samodzielnie.

Kiedy stosować terapię pulsacyjną?

Zwierzęta, podobnie jak ludzie, cierpią na choroby stawów, więzadeł, cięgien, kości i mięśni. Choć mieszkają one z nami, to nie mają dostępu do takiej samej opieki medycznej, która pozwalałaby na wykrywanie i leczenie różnych schorzeń. Problemem jest oczywiście także brak jasnej komunikacji. Bez specjalistycznych badań weterynaryjnych ciężko jest rozpoznać ból, który dręczy zwierzę. Jednym ze sposobów na ulżenie w cierpieniach jest terapia pulsacyjna. Ma ona wiele zalet. Poprawia krążenie i dotlenienie krwi oraz stymuluje detoksykację i oczyszczanie naczyń. Rozładowuje napięcie mięśniowe, a także rozluźnia strukturę tkanek i powięzi. Odblokowuje naczynia limfatyczne i stymuluje wszystkie funkcje metaboliczne, a przy tym łagodzi ból. Terapia pulsacyjna to zabieg stosowany na ludziach w gabinetach masażu, jak i na zwierzętach w punktach weterynaryjnych.

Terapia dla różnych zwierząt

Terapia pulsacyjna polega na zasysaniu tkanek za pomocą delikatnego ciśnienia i szybkiego ich uwalniania. W ten sposób stymuluje się ruch wszystkich płynów tkankowych. Z jednej strony terapia uwalnia zgromadzone w tkankach odpady metaboliczne i zanieczyszczenia, a z drugiej pozwala na szybsze i dokładniejsze dostarczanie do organizmu niezbędnych substancji, co skutkuje lepszą wydajnością metaboliczną. W przypadku starszych zwierząt terapia pulsacyjna pomaga zachować elastyczność stawów i ścięgien oraz stymulować metabolizm i krążenie krwi, co pozwala zwierzęciu czerpać więcej radości z życia. Urządzenia takie jak Pneumatron pozwalają przeprowadzać terapię pulsacyjną przez profesjonalnych weterynarzy, jak i przez indywidualnych użytkowników samodzielnie w domowych warunkach. Jest to urządzenie, które można stosować na „gołą” skórę, jak i na gęste futro, więc doskonale sprawdzi się w niwelowaniu bólu u domowych pupili. Różne rodzaje baniek umożliwiają poszerzenie możliwości terapeutycznych urządzenia.

Recommended Posts