Zastosowanie metody PPT w gojeniu blizn

Blizny powstają, gdy dochodzi do uszkodzenia ciągłości skóry lub głębiej położonych tkanek. Ich przyczyną najczęściej jest uraz lub zabieg chirurgiczny. Nie można zapobiec ich powstaniu, lecz istnieje skuteczny sposób na przyspieszenie gojenia i poprawę wyglądu blizn. Jest nim pneumatyczna terapia pulsacyjna (w skrócie PPT/M).

Na czym polega pneumatyczna terapia pulsacyjna?

PPT/M jest połączeniem masażu refleksologicznego, drenażu limfatycznego i leczenia bańkami. Refleksologia polega na stymulacji punktów na ciele przez ich uciskanie. Dzięki niej możliwa jest regulacja pracy nieprawidłowo funkcjonującego organu, ale też poszczególnych części ciała. Wśród korzyści stosowania tego zabiegu są m.in. poprawa napięcia i odżywienia skóry twarzy, dekoltu oraz ramion, a także spłycenie zmarszczek oraz blizn. Stawianie baniek to klasyczna metoda leczenia, która pozwala m.in. zlikwidować ból czy pozbyć się toksyn z organizmu. Natomiast masaż limfatyczny poprawia wygląd skóry, sprawiając, że jest jędrna, sprężysta i optymalnie odżywiona.

Jak spłycić bliznę za pomocą metody PPT/M?

Blizny mają skłonności do nadwrażliwości, tworzenia się zrostów i wybrzuszeń. Może to doprowadzić do ograniczenia naszej mobilności. Warto wtedy poddać się zabiegom, w których stosuje się wielofunkcyjny masażer terapeutyczny Pneumatron® 200. Urządzenia działa poprzez wytwarzanie przerywanej próżni. Po zagojeniu się blizny można zastosować wspomnianą pneumatyczną terapię pulsacyjną.

Dzięki PPT/M struktury tkanki mięśniowej będą rozluźnione i rozkurczone. Pobudzone zostaną też komórkowe procesy metaboliczne. Efektem pulsacji będzie delikatne i bezbolesne rozciąganie tkanki powięzi. To z kolei pobudzi krążenie płynów, co wpływa regenerująco i ochronnie na tkankę. PPT/M wspiera procesy własne organizmu, które prowadzą do gojenia się ran i zwiększenia jego naturalnych zdolności samoregulacji.

Terapię PPT/M wykorzystującą urządzenie Pneumatron® 200 wykonują m.in. gabinety medyczne i fizjoterapeutyczne. Można ją także wykonać w zaciszu własnego domu.

Recommended Posts