Skip to content

Plecy

Ból pleców spowodowany jest między innymi przez siedzący tryb życia, stres, zbyt mało ruchu, dyski przepuklinowe, urazy sportowe lub złą postawę. Ból pleców nie tylko utrudnia wykonywanie codziennych czynności, ale także zakłóca sen. Ból ten może przerodzić się w przewlekły i powodować coraz większy dyskomfort życia.

Pneumatyczny masaż pulsacyjny na ból pleców

Urządzenie do masażu pleców

Terapia PPT/M z użyciem wielofunkcyjnego masażera terapeutycznego Pneumatron® 200 usuwa przyczyny bólu dzięki aktywacji własnych zdolności leczniczych organizmu poprzez rozluźnienie tkanek i zwiększony przepływ krwi do naczyń i mięśni.

Wskutek zwiększonego przepływu krwi w najmniejszych naczyniach i mięśniach tkanka jest rozluźniana i lepiej zaopatrywana. Zlepy są rozpuszczane, a poprzez zwiększone krążenie krwi składniki odżywcze są dostarczane do dotkniętych dolegliwością części ciała. Poza tym poprzez zwiększoną prędkość przepływu krwi i limfy tkanki uzyskują wsparcie w odprowadzaniu mediatorów zapalnych.

Studium kliniczne potwierdza pozytywny wpływ urządzenia Pneumatron® w przypadku dolegliwości kręgosłupa szyjnego.

Możliwe jest również stosowanie urządzenia Pneumatron® na włosach w obszarze karku oraz u podstawy czaszki.

 

Zabieg samodzielny lub wykonywany na partnerze

Wybrać odpowiednie bańki i wygładzać nimi całe plecy. Dzięki olejkom do masażu bańki przesuwają się swobodnie po całych plecach.

Urządzenie od masażu pleców Pneumatron® można również stosować na kręgosłup, ponieważ nie jest wywierany żaden nacisk.

PPT/M działa do 48 godzin. Po pierwszym zabiegu może dojść do pogorszenia! Zabiegi zaleca się wykonywać około 2-3 razy w tygodniu.

Zabieg jest bardziej efektywny, jeżeli pacjent wypije bezpośrednio przed i po zabiegu dużą szklankę wody lub niesłodzonej herbaty ziołowej.

W przypadku ustawienia zbyt wysokiej intensywności lub wykonywania zabiegu z użyciem urządzenia Pneumatron® przez bardzo długi czas w jednym miejscu może dojść do utworzenia się krwiaka. Krwiaki są rozkładane przez organizm w ciągu kilku dni. Następnie wybrać krótszy czas trwania zabiegu i niższe ustawienia intensywności. Na początku stosować niską intensywność. Zabieg powinien zawsze być przyjemny, a to odczucie jest bardzo indywidualne u każdego pacjenta.

Składniki odżywcze są dostarczane do chorych części ciała poprzez zwiększone krążenie krwi, a usuwanie mediatorów stanu zapalnego jest wspierane przez zwiększoną prędkość przepływu krwi i limfy.