Skip to content

Kolano

Problemy ze stawami, kolano biegacza i artroza stawów są dziś bardzo rozpowszechnione u osób w każdym wieku i poważnie ograniczają one ich jakość życia. Istnieje bardzo wiele przyczyn tego problemu.

Bardzo szybko, już po kilku zabiegach z użyciem wielofunkcyjnego masażera terapeutycznego Pneumatron® poczują Państwo różnicę i zyskają nową jakość życia. Rytmiczne ssanie wspomaga krążenie krwi. Prosta obsługa urządzenia Pneumatron® umożliwia również jego skuteczne stosowanie w terapii domowej. Wykonywanie zabiegów w domu otwiera przed Państwem możliwość korzystania z wielu dalszych funkcji urządzenia Pneumatron®.

 

Kolano biegacza i artroza kolana

Jeśli chore są oba kolana, to zabiegi można wykonywać jednocześnie na obu kolanach przy pomocy podwójnego węża. Należy usiąść na bardzo wysokim krześle lub stole, aby nogi zwisały i nie dotykały podłogi.
Początkowo należy ustawić nieco wyższą intensywność i umieścić obie duże bańki silikonowe na kolanach, aż się przyssą. Następnie można zmniejszyć intensywność, aby była ona przyjemna dla pacjenta. Pozostawić bańki na kolanach przez około 3 – 5 minut i lekko machać nogami.

Następnie nałożyć bańkę silikonową o średnicy 3 cm na pojedynczy wąż i przez około 5 minut wygładzać nią gwiaździście od środka kolana.

PPM można połączyć z olejkiem do mięśni. Bardzo dobrze nadaje się również olejek magnezowy. Jeśli są Państwo uczuleni, należy zwrócić uwagę na składniki.

W celu aktywizacji stawów po zabiegu zalecamy krótki spacer lub chodzenie tam i z powrotem, o ile ból jest na tyle łagodny, że pozwala na poruszanie się.

PPT/M działa do 48 godzin. Po pierwszym zabiegu może dojść do pogorszenia! Zabiegi masażerem Pneumatron® zaleca się przeprowadzać około 2-3 razy w tygodniu.

Zabieg jest bardziej efektywny, jeżeli pacjent wypije bezpośrednio przed i po zabiegu dużą szklankę wody lub niesłodzonej herbaty ziołowej.

W przypadku ustawienia zbyt wysokiej intensywności lub wykonywania zabiegu z użyciem urządzenia Pneumatron® przez bardzo długi czas w jednym miejscu może dojść do utworzenia się krwiaka. Krwiaki są rozkładane przez organizm w ciągu kilku dni. Następnie wybrać krótszy czas trwania zabiegu i niższe ustawienia intensywności. Na początku stosować niską intensywność. Zabieg powinien zawsze być przyjemny, a to odczucie jest bardzo indywidualne u każdego pacjenta.