Skip to content

Sprzęt do masażu nóg

Dolegliwości bólowe nóg dotyczą wielu osób bez względu na ich wiek czy płeć. Ból nóg może mieć różne przyczyny i różnie się objawiać. Czasem jest on nagły i trudny do wcześniejszego przewidzenia, zaś innym razem ma tendencję do stopniowego narastania. Ból w nogach może być też konsekwencją zwichnięcia, złamania i innych zdarzeń losowych. Jednakże nie brakuje sytuacji, w których ból w obrębie tego narządu wskazuje na poważniejsze choroby. Dlatego nigdy nie należy bagatelizować występujących objawów, szczególnie w sytuacji, gdy mają tendencję do powtarzania lub narastania.

Zalety stosowania urządzeń do masażu nóg

Dobrym sposobem zarówno na przewlekłe, jak i sporadycznie pojawiające się bóle jest odpowiednia terapia przeprowadzona przez eksperta. Obok tradycyjnych terapii manualnych wykorzystywane są do tego wyspecjalizowane urządzenia do masażu nóg. Zależnie od przyczyny i rodzaju problemów mogą one stanowić uzupełnienie leczenia lub jej główny element. Ich przewagą, przy odpowiedniej wiedzy, jest stała powtarzalność wykonywanych czynności terapeutycznych. Automatyczna część działania aparatów do masażu nóg zależy wyłącznie od zadanych ustawień, które raz wskazane będą oddziaływać na ciało pacjenta w ten sam sposób. Dostosowywanie masażu poprzez ustawienie odpowiednich parametrów i dopasowanego nacisku głowicy do ciała przez terapeutę pozwala na osiągnięcie pozytywnych efektów. To połączenie stałości działania z możliwościami indywidualizacji ma niebagatelny wpływ na jakość i skuteczność działania, co bezpośrednio przekłada się na poprawę jakości życia pacjentów. W wielu przypadkach pozwala to nie tylko na zmniejszenie dolegliwości, ale też usunięcie ich przyczyn oraz wsparcie regeneracji organizmu w przypadku urazów i stanów zapalnych.

Urządzenie do masażu nóg Pneumatron®

Oferowane przez nas urządzenie do masażu nóg Pneumatron® pozwala znacząco zniwelować bóle występujące tym obszarze. Jego regularne wykorzystanie sprawi, że nawet po najbardziej męczącym dniu nogi będą lekkie i gotowe na kolejne wyzwania. Rytmiczne ssanie wytwarzane przez to urządzenie do masażu nóg skutecznie poprawia krążenie krwi oraz stymuluje procesy regeneracyjne w tkankach, dzięki czemu nogi szybciej wracają do zdrowia oraz pełnej sprawności.

Klienci korzystający z naszego sprzętu do masażu nóg zwracają uwagę również na to, że terapię z wykorzystaniem Pneumatron® można wykonywać w domu w dogodnym dla siebie czasie. Ma to szczególnie duże znaczenie dla osób, którym napięty plan dnia uniemożliwia regularne uczęszczanie na klasyczny masaż lub inne zabiegi z zakresu fizjoterapii. Prosta obsługa masażera dodatkowo zachęca do sięgnięcia po niego zawsze, gdy zaistnieje ku temu potrzeba.