Skip to content

Urządzenie do usuwania cellulitu

Urządzenia do usuwaniu cellulitu są nie tylko coraz nowocześniejsze, ale też coraz bezpieczniejsze. Efektem technologicznego postępu w zakresie sprzętu wykorzystywanego w medycynie estetycznej jest pojawianie się nieinwazyjnych narzędzi wykazujących skuteczność w zwalczaniu kosmetycznego problemu, dotykającego nawet 80% żeńskiej populacji. W tej kategorii chcemy przedstawić masażer podciśnieniowy Pneumatron® jako sprawne i wygodne w użyciu urządzenie do usuwania cellulitu. Dzięki niemu można pozbyć się kłopotu bez potrzeby wstrzykiwania różnych preparatów czy wykonywania zabiegów chirurgicznych. Co więcej, sama terapia jest przyjemna i relaksująca.

Czym jest cellulit?

Cellulit to defekt kosmetyczny, który dotyka głównie kobiet po okresie dojrzewania, niezależnie od ich trybu życia czy wagi. Główną przyczyną powstawania „skórki pomarańczowej” są międzypłciowe różnice hormonalne i unikalna struktura tkanki łącznej charakterystyczna dla płci żeńskiej. Do powstawania cellulitu przyczynia się m.in. wysoki poziom estrogenów, czyli kobiecych hormonów płciowych. Przypadłość ta może dotykać również mężczyzn z nadmiarem testosteronu i innych androgenów oraz u tych, którzy przyjmują preparaty hormonalne. Do powstawania cellulitu mogą przyczyniać się też wahania poziomu innych przekaźników, m.in. kortyzolu, adrenaliny czy hormonów tarczycy.

Badania porównawcze analizujące różnice między tkanką łączną mężczyzn i kobiet pozwoliły na odkrycie jednej z możliwych przyczyn cellulitu. Włókna występujące w tkance łącznej kobiet biegną prostopadle do powierzchni kobiecej skóry, co sprawia, że nagromadzone komórki tłuszczu ulegają połączeniu. Takie struktury komórek tłuszczowych przemieszczają się w kierunku powierzchni skóry i uwidoczniają się w postaci mało estetycznych wgnieceń nazywanych skórką pomarańczową (z racji widocznego podobieństwa). Niestety ten proces oznacza, że każde zwiększenie masy ciała może odbić się niekorzystnie na wyglądzie skóry.

Jak powstaje „skórka pomarańczowa”?

Kiedy adipocyty, czyli komórki tłuszczowe powiększają się, zaczynają uciskać okoliczne naczynia krwionośne i limfatyczne. W efekcie dochodzi do osłabienia krążenia w obrębie dotkniętej przypadłością tkanki. Konsekwencją takiego stanu jest zmniejszona podaż składników odżywczych, zaleganie toksyn i zbędnych produktów przemiany materii w komórkach i przestrzeni międzykomórkowej, a także osłabiony metabolizm komórkowy. Dysfunkcje te związane są również z niedotlenieniem komórek i zatrzymywaniem wody w tkance. Zdeformowane komórki uciskają tkankę łączną, czego efektem jest charakterystyczna struktura „skórki pomarańczowej”, obserwowana w miejscach dotkniętych cellulitem.

Terapia PPT/M w służbie pięknej skóry

Zdrowa dieta, duża ilość ruchu oraz odpowiednie zabiegi z pewnością pomogą w walce z cellulitem. Kluczowe znaczenie ma pobudzenie krążenia krwi i limfy w dotkniętych przypadłością tkankach. Na szczęście nie trzeba wybierać się na kosztowne (i bolesne) zabiegi chirurgii plastycznej, aby odzyskać piękną, gładką skórę. Odpowiedzią na problemy ze skórką pomarańczową jest pneumatyczna terapia pulsacyjna (PPT/M) wykorzystująca dobroczynne działanie wielofunkcyjnego urządzenia do usuwania cellulitu Pneumatron® 200.

Podczas zabiegu dochodzi do rozpuszczenia złogów tłuszczu oraz końcowych produktów przemiany materii nagromadzonych w tkance podskórnej. Wypłukanie tych niepożądanych substancji następuje dzięki skutecznemu pobudzeniu układu limfatycznego oraz metabolizmu komórkowego poprzez zasysanie i rozluźnianie skóry i tkanki podskórnej. W trakcie zabiegu stymulowana jest również eliminacja nadmiaru wody. Cały proces w konsekwencji prowadzi do regeneracji tkanek oraz widocznej rewitalizacji. W przypadku cellulitu zazwyczaj na początku stosuje się bardziej intensywne zabiegi, trwające po około 10-20 minut. Aby uzyskać najlepsze efekty, należy wykonywać je 3 razy w tygodniu. W późniejszym czasie częstotliwość masażu można zmniejszyć do 2 razy na tydzień, a dla podtrzymania efektu kontynuować zabiegi raz w tygodniu.