Skip to content

Urządzenie do usuwania cellulitu

Urządzenia do usuwaniu cellulitu są nie tylko coraz nowocześniejsze, ale też coraz bezpieczniejsze. Efektem technologicznego postępu w zakresie sprzętu wykorzystywanego w medycynie estetycznej jest pojawianie się nieinwazyjnych narzędzi mających dobrą skuteczność w zwalczaniu kosmetycznego problemu, dotykającego nawet 80% żeńskiej populacji. W tej kategorii chcemy przedstawić Pneumatron® jako sprawne i wygodne w użyciu urządzenie do usuwania cellulitu. Dzięki niemu można pozbyć się kłopotu bez potrzeby wstrzykiwania różnych preparatów czy wykonywania zabiegów chirurgicznych. Co więcej, sama terapia jest przyjemna i relaksująca.

Czym jest cellulit?

Cellulit to defekt kosmetyczny, który dotyka głównie kobiety po okresie dojrzewania niezależnie od ich trybu życia czy wagi. Główną przyczyną powstawania „skórki pomarańczowej” są różnice hormonalne i unikalna struktura tkanki łącznej charakterystyczna dla płci żeńskiej. Badania porównawcze analizujące różnice między tkanką łączną mężczyzn i kobiet pozwoliły na odkrycie jednej z możliwych przyczyn cellulitu. Włókna występujące w tkance łącznej kobiet biegną prostopadle do powierzchni kobiecej skóry, co sprawia, że nagromadzone komórki tłuszczu ulegają połączeniu. Takie struktury komórek tłuszczowych przemieszczają się w kierunku powierzchni skóry i uwidoczniają się w postaci mało estetycznych wgnieceń nazywanych skórką pomarańczową (z racji widocznego podobieństwa). Niestety ten proces oznacza, że każde zwiększenie masy ciała może odbić się niekorzystnie na wyglądzie naszej skóry.

Terapia PPT/M w służbie pięknej skóry

Na szczęście nie trzeba wybierać się na kosztowne (i bolesne) zabiegi chirurgii plastycznej, aby odzyskać piękną, gładką skórę. Odpowiedzią na problemy ze skórką pomarańczową jest pneumatyczna terapia pulsacyjna (PPT/M) wykorzystująca dobroczynne działanie wielofunkcyjnego urządzenia do usuwania cellulitu Pneumatron®. Podczas zabiegu dochodzi do rozpuszczenia złogów tłuszczu i zbędnej wody oraz końcowych produktów przemiany materii nagromadzonych w tkance podskórnej. Wypłukanie tych niepożądanych substancji następuje dzięki skutecznemu pobudzeniu układu limfatycznego oraz metabolizmu komórkowego poprzez zasysanie i rozluźnianie skóry i tkanki podskórnej. Cały proces w konsekwencji prowadzi do regeneracji tkanek oraz widocznej rewitalizacji. A my odzyskujemy gładką, jędrną i zdrową skórę bez cellulitu!