Cellulit to nie wyrok, sprawdź, jak z nim walczyć

Cellulit to powszechny defekt urody, który dotyczy głównie kobiet. Pojawia się w miejscach, w których jest największe nagromadzenie tkanki tłuszczowej, a więc w okolicach ud, bioder, pośladków, ramion. Wbrew pozorom jest to problem, który dotyka nie tylko osób otyłych, lecz także szczupłych, znacznie obniżając wyglądskóry. Chociaż walka z nim jest trudna, można ją wygrać. Jak skutecznie zniwelować nieestetyczny cellulit?

Jak zmniejszyć cellulit? Skuteczność znanych metod

Obecnie znajdziemy wiele różnorodnych preparatów, w tym kosmetyków i dermokosmetyków, przeznaczonych do redukowania cellulitu. Ich skuteczność jest jednak ograniczona. Niektóre z nich przynoszą minimalne rezultaty, inne do pewnego stopnia pomagają w profilaktyce cellulitu. W większości przypadków nie są w stanie jednak zniwelować go na satysfakcjonującym poziomie. Podobnie jest ze wszelkiego rodzaju tzw. domowymi metodami.

Nieco lepszą skuteczność mogą zapewnić zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, takie jak np. mezoterapia igłowa, lipoliza iniekcyjna, lipoliza laserowa, drenaż limfatyczny, liposukcja itd.

W profilaktyce cellulitu bardzo ważny jest prowadzony styl życia. Podstawę stanowią regularne ćwiczenia fizyczne, a także odpowiednio dobrana dieta – uboga w białko, węglowodany i tłuszcze, a bogata w warzywa i owoce. Istotne jest też ograniczanie stresu, unikanie zbyt ciasnych ubrań i stała kontrola wagi (otyłość może sprzyjać rozwojowi cellulitu). Trzeba również ograniczać długotrwałe spędzanie czasu w pozycji siedzącej.

Terapia PPT/M – skuteczna metoda do walki z cellulitem

Medycyna estetyczna zapewnia nam jeszcze jedną broń w walce z cellulitem. Jest nią terapia PPT/M wykonywana z zastosowaniem urządzenia do drenażu limfatycznego Pneumatron® 200. To bezinwazyjny i bezbolesny sposób na to, aby skóra wyglądała na jędrniejszą, młodszą i piękniejszą. Zabieg ten ma na celu rozpuszczenie złogów tłuszczu, nagromadzonej wody, końcowych produktów przemiany materii w tkance podskórnej i wypłukanie ich poprzez skuteczne pobudzenie metabolizmu komórkowego i limfy. W ten sposób można doprowadzić do rewitalizacji i regeneracji obszarów tkanek i skóry. W efekcie terapia PPT/M pozwala znacząco zniwelować nieestetyczny cellulit.

Recommended Posts