Jak działają urządzenia do masażu nóg?

Przemęczone, spuchnięte nogi i stopy to problem, który dotyka bardzo wielu ludzi. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę z tego, że nie warto bagatelizować takich dolegliwości, gdyż to właśnie w stopach znajdują się zakończenia nerwowe, które odpowiadają wszystkim narządom i układom w organizmie. Dbałość o nie usprawnia zatem funkcjonowanie poszczególnych organów, ale także istotnie wpływa na ogólną poprawę stanu zdrowia. Co więcej, nogi to części ciała, którym zazwyczaj nie poświęca się zbyt wiele czasu na odpoczynek. Niewątpliwie jest to błąd, ponieważ wykonywanie codziennych czynności znacznie je obciąża. Chcąc zadbać o nogi, warto więc zacząć korzystać z masażerów, które pomogą rozluźnić napięte mieście i zniwelują uciążliwy ból często pojawiający się niezależnie od wieku czy płci.

W jaki sposób pracują masażery do nóg?

Rynek oferuje różnego rodzaju masażery, które oprócz tego, że mają zapewnić relaks dla naszych nóg, wpływają również na poprawę kondycji skóry. W naszej ofercie znaleźć można urządzenia do masażu nóg, które poprzez rytmiczne ssanie poprawiają krążenie krwi oraz stymulują procesy regeneracyjne w tkankach. Regularne korzystanie z tego rodzaju sprzętu znacząco odciąża nogi, niweluje dyskomfort wynikający ze zmęczenia i sprawia, że pojawia się długo wyczekiwane uczucie lekkości. Masażer przyspiesza powrót do pełnej sprawności oraz umożliwia codzienne funkcjonowanie, eliminując przy tym uciążliwe bóle i opuchnięcia. Co więcej, dużą zaletą jest możliwość korzystania z urządzenia w warunkach domowych. Dzięki prostej obsłudze można go uruchomić w każdej dogodnej chwili.

Ulgą dla opuchniętych nóg jest również masaż limfatyczny. Może być on wykonywany ręcznie przez fizjoterapeutę bądź też przy użyciu specjalnej aparatury stosowanej zarówno w profesjonalnych gabinetach fizjoterapeutycznych, jak i w domu. Aparat do drenażu limfatycznego ma wydzielone dwie komory, do których wkłada się nogi. Każda z nich podzielona jest na tzw. mankiety, które raz są wypełniane powietrzem, a raz z niego opróżniane. Systematyczne stosowanie tego zabiegu usprawnia krążenie krwi i limfy, niwelując obrzęki i bóle. Wpływa też na relaks i całkowicie pozbywa się uczucia ciężkości. Oprócz tego drenaż limfatyczny jest także skuteczny w walce z cellulitem.

Alternatywą dla urządzeń do masażu nóg są  z kolei masażery do samych stóp, które skupiają się na dolnych partiach naszych kończyn. Tego rodzaju sprzęty zmniejszają uczucie niepokoju, relaksują, a nawet ułatwiają zasypianie. Ponadto masażery do stóp również pobudzają krążenie krwi, pozytywnie wpływając na układ krwionośny i eliminując ból pojawiający się po intensywnym dniu. Dodatkowo pomagają też oczyścić organizm z toksyn. Dużą popularnością ciszą się hydromasażery, które wykorzystują potencjał wody w masażu relaksacyjnym, bąbelkowym lub wibracyjnym. Dostępne są również sprzęty masujące przy pomocy drgających kul lub wibrujących mat. Wybór odpowiedniego urządzenia jest uzależniony zarówno od preferencji użytkownika, jak i zaleceń lekarza bądź fizjoterapeuty.

Recommended Posts