Masaż jako pomoc w walce z cellulitem

Cellulit to defekt kosmetyczny, z którym boryka się duża część żeńskiej populacji. Problem może dotyczyć również mężczyzn, jednak zdarza się to dużo rzadziej niż w przypadku kobiet. Walka z cellulitem bywa trudna i nie zawsze jest skuteczna. Wyjaśniamy, jak zabiegi masażu mogą w niej pomóc.

Czym jest cellulit i dlaczego dotyka głównie kobiet?

Cellulit powstaje w wyniku nieprawidłowości w magazynowaniu tłuszczu, zatrzymywania wody w organizmie oraz zaburzenia mikrokrążenia w tkance podskórnej. Komórki gromadzące tłuszcz, czyli adipocyty, rozrastają się i tworzą nierównomiernie rozmieszczone skupiska. Powoduje to powstanie charakterystycznej struktury tkanek, nazywanej „skórką pomarańczową”. Grupy adipocytów uciskają naczynia limfatyczne, co powoduje spadek metabolizmu komórkowego oraz zahamowanie eliminacji nadmiaru wody z tkanek. Skutkiem tego może być wystąpienie obrzęków oraz zaburzeń gospodarki lipidowej, co prowadzi do powstania charakterystycznych grudek w głębiej położonej tkance podskórnej. Cellulit pojawia się zazwyczaj na skutek zmian hormonalnych, w szczególności przy nadmiarze estrogenów, czyli żeńskich hormonów płciowych. Jedną z przyczyn jego częstszego występowania u kobiet mogą być też międzypłciowe różnice w strukturze tkanki łącznej.

Jak pozbyć się cellulitu?

Podstawą walki z cellulitem jest odpowiednia dieta, bogata w świeże, nieprzetworzone produkty, a także duża ilość ruchu. Aktywność fizyczna powinna uwzględniać ćwiczenia poprawiające krążenie i uaktywniające różne partie ciała. Należy również zadbać o prawidłowe nawodnienie organizmu, wypijając około 2 litrów wody dziennie. W zwalczaniu skórki pomarańczowej bardzo pomocny jest masaż z wykorzystaniem urządzeń do redukcji cellulitu.

Aparaty takie jak nasz Pneumatron® 200 stymulują krążenie krwi, pobudzają aktywność układu limfatycznego i pomagają w eliminacji toksyn oraz nadmiaru wody. Poprawiają też wchłanianie i działanie antycellulitowych kosmetyków, które można nałożyć na skórę bezpośrednio przed masażem. Masaż pobudzający krążenie warto wykonywać również profilaktycznie. Wraz z aktywnością fizyczną i zdrową dietą pomoże zapobiegać pojawieniu się skórki pomarańczowej.

Recommended Posts