Masaż pneumatyczny ulgą dla Twoich nóg

Obolałe, zmęczone i „ciężkie” nogi to problem wielu osób. Dolegliwości bólowe mogą mieć różne przyczyny. Niekiedy ból jest konsekwencją różnych zdarzeń losowych, jak kontuzje, złamania, zwichnięcia, ale zdarza się, że stanowi symptom poważniejszych chorób. Objawów nie należy bagatelizować, szczególnie gdy mają tendencję do powtarzania się lub narastania. Zarówno ból sporadycznie pojawiający się, jak i przewlekły, można skutecznie niwelować. Z pomocą przychodzi urządzenie do wykonywania masażu pneumatycznego.

Czym jest masaż pneumatyczny?

Masaż pneumatyczny wykonywany jest z zastosowaniem specjalnego urządzenia, które działa na zasadzie przerywanego pneumatycznego ucisku. Dochodzi wówczas do drenażu limfatycznego, który stymuluje aktywność przewodów limfatycznych, wznawia przepływ limfy w krytycznych miejscach, przyspiesza procesy metaboliczne w tkankach i poprawia krążenie.

Urządzenie do masażu nóg Pneumatron® 200 działa skutecznie, ale w sposób delikatny i przyjemny dla pacjenta. Po zabiegu ból w danym obszarze jest znacząco zniwelowany, nawet przy nasilonych dolegliwościach. Nogi szybciej wracają do zdrowia i pełnej sprawności. Zaletą masażera jest możliwość wykonywania masaży samodzielnie w domu w dogodnym dla siebie momencie. Prosta obsługa dodatkowo zachęca do wykorzystywania go zawsze wtedy, gdy istnieje ku temu potrzeba.

Jakie efekty zapewnia urządzenie do masażu nóg?

Wyspecjalizowane urządzenie do masażu nóg Pneumatron® 200 wykorzystywane jest jako uzupełniający lub główny element leczenia. Pod kilkoma względami są efektywniejsze niż tradycyjna terapia manualna. Przede wszystkim zapewniają stałą powtarzalność wykonywanych czynności terapeutycznych. Urządzenie działa automatycznie i zgodnie z zadanymi ustawieniami. Raz wskazane parametry gwarantują taki sam sposób oddziaływania na ciało pacjenta podczas każdego zabiegu. Parametry masażu, takie jak nacisk głowicy do ciała, można dostosowywać indywidualnie do konkretnych potrzeb pacjenta.

Połączenie stałości działania z możliwością zindywidualizowania ustawień urządzenia ma niebagatelny wpływ na rezultaty terapii i bezpośrednio przekłada się na skuteczność łagodzenia dolegliwości bólowych. Pozwala nie tylko na zmniejszenie bólu, ale w niektórych przypadkach nawet całkowitą jego eliminację. Jest to również dobra metoda na regenerację organizmu w przypadku urazów i stanów zapalnych.

Recommended Posts