Na co pomaga drenaż limfatyczny?

Drenaż limfatyczny, czyli inaczej pneumatyczna terapia pulsacyjna przyniesie szybką ulgę dla całego organizmu, a także poprawi krążenie krwi. Sprawdź, na czym dokładnie polega i na jakie dolegliwości jest wskazany.

Na czym polega drenaż limfatyczny?

W trakcie drenażu limfatycznego, stanowiącego połączenie masażu refleksologicznego, drenażu limfatycznego oraz klasycznego leczenia bańkami, tkanka jest zasysana i ponownie uwalniana w tempie około dwustu razy na minutę, co stymuluje ruch płynów tkankowych i wprawia tkankę w wibrację, łącznie z jej głębszymi warstwami, umiejscowionymi na głębokości nawet ośmiu centymetrów w głąb ciała. Drenaż limfatyczny umożliwia także dotarcie do narządów wewnętrznych oraz pobudzenie ich do pracy. Wywołana pulsacja zwiększa prędkość przepływu krwi oraz limfy i w efekcie odpady metaboliczne są uwalniane, a następnie wydalane dzięki przepływowi limfy oraz krążeniu krwi. Jednocześnie wydajność metaboliczna organizmu zostaje poprawiona, a niezbędne substancje docierają do głębi komórek.

Jakie są korzyści z pneumatycznej terapii pulsacyjnej?

Drenaż limfatyczny odblokowuje naczynia limfatyczne i usprawnia ich działanie. Poprawia krążenie krwi, a także dotlenia cały organizm, jednocześnie stymulując proces detoksykacji oraz oczyszczania. Co więcej, pneumatyczna terapia pulsacyjna prowadzi do rozluźnienia struktury tkanek oraz powięzi, rozładowuje oraz reguluje napięcie mięśniowe. W końcu drenaż limfatyczny stymuluje wszystkie funkcje metaboliczne organizmu, działa pozytywnie na funkcjonowanie układu nerwowego, relaksuje i łagodzi bóle różnego pochodzenia. Dzięki oferowanym przez nas urządzeniom możliwe jest przeprowadzenie terapii samodzielnie w warunkach domowych.

Oprócz produktów oferujemy także części i akcesoria do nich. Nasze urządzenia są równie chętnie wybierane przez klientów indywidualnych, co przez właścicieli gabinetów masażu, gabinetów medycyny estetycznej, gabinetów fizjoterapeutycznych i gabinetów rehabilitacyjnych, a także są używane w szpitalach.

Recommended Posts