Pneumatron® 200 – sprawdzone rozwiązanie w rehabilitacji sportowej i nie tylko

Masaż sportowy to skuteczny sposób na przeciążenia, kontuzje i urazy. Masaż sportowy wspomaga również organizm przed wysiłkiem fizycznym, w jego trakcie i po ćwiczeniach. Pomaga usunąć zakwasy, likwiduje napięcie mięśni, relaksuje i regeneruje organizm po wysiłku. Dotyczy to zarówno sportowców zawodowych, jak i amatorów.

Wiele osób, uprawiających aktywność fizyczną, ma tendencję do miejscowego stwardnienia mięśni (miogeloza), co może być skutkiem długoletniego napięcia i bólu mięśni. Jest to również określane jako „wzmożone napięcie mięśniowe”.
Jest to wystające, wyczuwalne i często sprawiające ból w przypadku nacisku stwardnienie, które może utrudniać funkcjonowanie całego obszaru mięśniowego.

W przypadku dolegliwości mięśniowych jednym z głównych celów jest zastosowanie pulsacji pneumatycznej przy pomocy urządzenia Pneumatron® 200, ponieważ poddawane zabiegom partie mięśni są lepiej ukrwione, a dzięki nagrzewaniu się i rozkurczaniu, w ich komórkach aktywowane są procesy metaboliczne, a podaż tlenu w znacznie wzrasta.

Zastosowanie pneumatycznej terapii pulsacyjnej powoduje stopniowe rozluźnianie, uwalnianie i normalizację stwardnienia mięśni. Sięgająca głęboko pulsacja delikatnie rozciąga całą tkankę powięziową i mięśniową.

Przy pomocy różnych baniek ssących można dosięgnąć i masować prawie wszystkie mięśnie ciała. Pneumatyczna terapia pulsacyjna stosowana profilaktycznie może zapobiegać napięciom mięśni i zapewniać bardzo przyjemne samopoczucie. W przypadku już istniejących dolegliwości bańki mogą zainicjować przyspieszony proces leczenia.

Z pneumatycznej terapii pulsacyjnej może skorzystać każdy, kto jest aktywny fizycznie i uprawia każdą dyscyplinę sportu. Pneumatron® 200 pozwala na poprawę wydajności i wytrzymałości, a tym samym osiąganie lepszych wyników w sporcie.
Dzięki terapii bańkami możliwy jest też szybszy powrót do sportu po wypadku czy operacji, kiedy potrzebna jest rehabilitacja sportowa.

Pneumatyczna terapia pulsacyjna jest zawsze dobierana indywidualnie. Techniki masażu i rodzaj zastosowanych baniek zależą od celu treningu, a także ogólnej kondycji i stanu zdrowia osoby, uprawiającej sport.

Recommended Posts