REPREZENTACJA KOBIET U-23 w kajakarstwie – przygotowania do Młodzieżowych Mistrzostw Świata z Pneumatronem® 200

Zbliżają się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Kajakarstwie, które rozgrywane będą w dniach 03-06.09.2021 w Montemor w Portugalii. W wydarzeniu tym będą brać udział polskie kajakarki.

Kadra Polskich Kajakarek prowadzona jest przez Trenera Tomasza Kryka – Trenera Kadry Kobiet Seniorek od 2009 roku oraz Macieja Juhnke – Trenera Kadry Kobiet U-23 od 2013 roku. Kajakarki Grupy Kobiet U-23 od 2013 roku zdobyły 53 medale Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata, Igrzysk Europejskich oraz Igrzysk Olimpijskich.

Ważnym elementem przygotowania fizycznego kajakarek jest praca fizjoterapeutów. Zabiegi są nieodłącznym elementem sportu nie tylko przed treningiem, lecz także po ćwiczeniach. Masaże szczególnie eksploatowanych przez kajakarki mięśni kończyn górnych i dolnych oraz grzbietu są nieodzowne, by możliwie jak najszybciej powrócić do pełnej sprawności fizycznej po wyczerpującej aktywności sportowej. Podczas mistrzostw zdolność szybkiej regeneracji i rekonwalescencji może okazać się kluczowa.

Jednym z zabiegów stosowanych podczas zgrupowania w Wałczu do Mistrzostw Świata w Portugalii jest pneumatyczna terapia pulsacyjna z wykorzystaniem urządzenia Pneumatron® 200.
Działanie polega m.in. na:
> odblokowaniu naczyń limfatycznych,
> poprawie krążenia krwi i dotlenienia,
> stymulowaniu detoksykacji i oczyszczania,
> rozluźnieniu struktury tkanek i powięzi,
> regulacji napięcia mięśniowego,
> stymulacji wszystkich funkcji metabolicznych.

Terapia PPT/M zapewnia również relaksację psychiczną, co jest szczególnie ważne zarówno przed dużym wysiłkiem fizycznym, jak i po wyczerpujących treningach i zawodach sportowych.

Trzymamy kciuki za nasze zawodniczki!

kadra polskich kajakarek

Recommended Posts